Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde görülecek olan yağışların genellikle yağmur ve sağanak, güney kıyılarımızda yer yer gök gürültülü sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Güney Ege Kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Düzce, Bartın, Sinop, Kastamonu kıyıları ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 3 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (lodos) yönlerden, Marmara, Karadeniz Kıyıları ve Kıyı Ege'de kuzeyli yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara, Güney Ege, Batı Akdeniz ve Orta Karadeniz Kıyılarında kuvvetli olarak (30-50 Km/Saat) esmesi bekleniyor. 

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Güney Ege Kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneyi ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Zonguldak, Düzce, Bartın, Sinop, Kastamonu kıyıları ile Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, yıldırım, deniz ve kara ulaşımında aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA


MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Bilecik ile Bursa'nın yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 Km/Saat) esmesi bekleniyor. 

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege kıyılarında gök gürültülü sağanak, bölgenin iç kesimlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; Muğla ile sabah saatlerinde İzmir ve Aydın'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında batı ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 Km/Saat) esmesi bekleniyor. 

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Doğu Akdeniz'de, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Antalya'nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, Kayseri ve Sivas ile bölgenin yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Zonguldak, Düzce, Bartın ve Sinop ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur ve sağanak, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve yer yer karla karışık yağmur şeklinde görülecek olan yağışların; bölgenin güney kesimlerinde (Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari) kuvvetli olması bekleniyor. 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Şanlıurfa, öğleden sonra Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam