HEMŞİRELİK ZOR BİR MESLEKTİR
admin • 12 Mayıs 2011 19:52:27 
HEMŞİRELİK ZOR BİR MESLEKTİR

 

Hemşireler Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunup saygı duruşunda bulunan hemşireler, daha sonra İl Sağlık Müdür Vekili Alaattin Erdal ve Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hakan Yıldız eşliğinde Vali Vekili Çınar'ı ziyaret etti. 
Vali Vekili Çınar, kabulde yaptığı konuşmada, sağlığın, bireylerde, zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biri olduğunu belirterek, bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek grubunu hemşirelerin üstlendiğini kaydetti. 
''Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakında ilgili bir meslektir'' diyen Çınar, şunları söyledi: 
''Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister, temelinde sevgi, saygı yatar. Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. O bakımdan herkese eşit bir şekilde davranmalıdır. Bu nedenle, sevgiden, şefkatten, disiplin ve ciddiyetten uzak bir kişinin bu mesleği icra etmesi mümkün değildir. Çünkü hemşire, sağlığı yerinde olmayan, yardıma muhtaç insanlara hizmet vermektedir.'' 
Erdal da, kentin her köşesinde, sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturan hemşirelerin, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden, şefkatle, sabırla, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile bu kutsal ve onurlu mesleği icra etmeye çalıştıklarını bildirdi.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments