HIDRELLEZ COŞKUSU DEVAM EDİYOR

HIDRELLEZ COŞKUSU DEVAM EDİYOR

Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, belde ve köylerinde düzenlenen Hıdrellez kutlamalarına katıldı.

 

Vali Nayir, 2. Jandarma Eğitim Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır ve İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ile merkez Cumalı köyünde muhtarlık tarafından düzenlenen Hıdrellez kutlamalarına katıldı.

 

Burada vatandaşlarla sohbet eden Vali Nayir, daha sonra Bilecik Erzurumlular Derneği tarafından "5. Geleneksel Bahar Şenliği" etkinliklerine katıldı. Vali Nayir, burada şenliklere katılan çocuklara şeker ve jandarmanın hazırladığı hikaye kitabı ile çeşitli oyuncak dağıttı. 

Hayatın unsurlarından birinin birlik ve beraberlik olduğunun altını çizen Vali Nayir, "Memleketinizden uzakta burada birlik ve beraberliğinizi kaybetmeden sürdürmüş olduğunuz hayat bizler için bir iftar oldu. Bu birlik ve beraberliğe etki edecek, onları olumlu yönde yönlendirecek her hususta, en az birlik ve beraberliğimiz kadar kıymetlidir" dedi.

Bilecik Erzurumlular Derneği Başkanı Lütfi Akyüz'ün konuşmasının ardından şenlikler, Erzurum halk oyunları gösterileriyle sona erdi.

 

Vali Nayir ve beraberindekiler, buradan Bayırköy Belde Başkanlığı tarafından düzenlenen Hıdrellez kutlamalarına katıldı.AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam