Hisarcıklıoğlu’ndan Okul Sözü

Hisarcıklıoğlu’ndan Okul Sözü

 

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni hizmet binasının açılış programında Bilecik TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özünlü, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan meslek okulu talebinde bulundu.

Hisarcıklıoğlu’nun eğitim konusuna çok önem verdiğini dile getiren Özünlü, Vali Halil İbrahim Akpınar tarafından Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’na tahsis edilecek olan 2. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki parsele meslek okulu yapmaları isteğinde bulundu. Yapılacak okulda verilecek eğitimle sanayiciler için ara eleman yetiştirileceğini ve mevcut çalışan elemanlara da eğitim vererek daha bilgili hale getireceklerini söyledi. Umem kursları gerçekleştirdiklerini ifade eden Özünlü, bu kursların çok başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Her ilde olduğu Bilecik’te de kursiyer sıkıntısı yaşadıklarını belirtti. 

“Bilecik’e hizmet etmek hepimizin görevidir”

Hisarcıklıoğlu okul talebine olumlu karşılık vererek bir okul yaptırma konusunda söz verdi. Özünlü’nün kendisinden istediği tek şeyin okul olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Ahmet Başkanımızın benden okul talebi var, oda okul. Bilecik, Şeyh Edebali’nin memleketi, millet olarak bizim iki kuruluşumuzda da büyük rol oynadı. Manevi kurucumuzun olduğu yere hepimizin hizmet etmesi görevdir zaten. Bu çerçevede Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak üzerimize düşeni, bizden istenen bu talebi yerine getirmeye başımızın üzerine diyoruz. Büyük memnuniyetle inşallah yerine getireceğiz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu Van’da 13 yıl önce TOBB tarafından okulun kundaklanmasına çok üzüldüğünü dile getirdi. 4 yıl önce okulu depreme dayanıklı hale getirerek kapasitesini arttırdıklarını da belirten Hisarcıklıoğlu, kundaklama olayını gerçekleştirenleri ve kundaklayan zihniyeti lanetledi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam