İDDİALARA YANIT VERDİLER
admin • 30 Ekim 2010 12:15:14 
İDDİALARA YANIT VERDİLER

 

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

25 Ekim 2010 tarihinde bazı  medya organlarında yayınlanan  “ Pazaryeri Üvey Evlat mı” başlıklı basın açıklamasını yapmak için  zihni açıdan   sağlıklı olmayan bir ortamda  karar verildiğini biliyoruz. Üzüntü ile   karşılıyoruz ki AK PARTİ’ nin Pazaryerinde  gerek  Yerel  Yönetimlerin, gerekse  Hükümetimizin hizmetleri bazı çevreleri rahatsız etmektedir.  Böyle bir basın açıklamasını yapmak üzere yapılan organizasyonun Pazaryerine 5  yıl kaybettirmiş eski  bir Belediye Başkanının önderliğinde  yapıldığını da biliyoruz. Bu organizasyonu yapan kişilerin  siyasi düşüncelerini halkımıza hizmetin önünde görmelerini hayretle karşılıyoruz. Kamuoyunda gündeme gelen bu iddiaların asılsız  olduğunu ispatlamak üzere  böyle bir basın açıklaması yapmaya gerek duyduk ve bunu kamuoyu ile paylaşıyoruz.

         İlçe hastanemizde  2 adet  doktorumuzun tayini çıkmış ve kısa süreli olarak sıkıntı yaşanmıştır. Ancak Bu sıkıntı 2 adet  yeni doktorumuzun hastanemize atanmasıyla  ortadan kalkmıştır. Şu an  3 Aile hekimi, 4 Acil hekimi, 1 Uzman Hekim  olmak üzere toplam 8 doktorumuz  hastanemizde görev yapmaktadır.İlçe hastanemizin kapatılacağı söylentileri tamamen  asılsız haberdir. Hastanemizde halkımıza daha iyi hizmetler verebilmek için  ultrason cihazı getirilmiştir. Hastanemiz acil servisi oda sayısı arttırılarak  genişletilmiş ve hastalarımıza  en iyi hizmet sunulmaya başlanmıştır.   İlçe hastanemiz donanım yönünden  uygun olmayan ambulanslarla  halkımıza hizmet verirken 2009 yılında ilk defa  tam donanımlı olan  ambulansla tanışmıştır. Böylece  ambulans sayımız 2 adetten 3 adete çıkarılmıştır. Belediyemiz ile ortak çalışma yaparak hastane bahçesi kilitli parke taşı ile  çevre düzenlemesi yapılmıştır. Hastane yolumuz 2009 yılından önce kullanılamaz durumda idi ve hastalarımız nakil edilirken  yol bozukluğu nedeniyle çok sıkıntılar çekiliyordu. Biz yerel yönetimi devraldığımızda  29 Mart 2009 tarihinden sonra , Hastane güzergahı olan  19 mayıs caddesinde  mevcut yol 7 m. iken halkımızın daha rahat kullanabilmesi için  orta refüjlü ve  27 m. yol yapıldı. Selahattin hekimoğlu' ya ait  olan bina  bizden önceki Belediye Meclislerinde çözüme kavuşturulamaz iken karşılıklı diyalog çerçevesinde  bina sahibiyle anlaşılarak atıl durumdaki bina yıkılmış ve hastane yolumuz çağdaş bir görünüme kavuşturulmuştur.Yol boyunca 200 adet top akasya fidanı dikilmiş ayrıca orta refüjde ve yol kenarında  ışıklandırma  çalışması yapılmıştır.  Nüfusumuzun %75’i yaşlı olduğundan, onların rahat ve güvenli bir şekilde hastanemize ulaşmaları için  şehir içi taşımacılığa geçilmiştir.    Hastanemizin alt yapısı ve ihtiyaçları hususunda  sorunları gidermek için  elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve bundan sonrada  göstereceğiz.

 

          2009- 2010 öğretim yılında  3 adet bölüm, öğrenci talebinin 11 kişinin altında  olması nedeniyle  kapatılmıştır.  Bu kapatma  YÖK tarafından alınan karara bağlı olup Türkiye çapındaki  bütün üniversitelerde uygulanmaktadır. Normal eğitimde hiç bir bölüm kapatılmamıştır. Ayrıca Meslek Yüksek Okulumuzun akademik personel sayısı bu yıl itibariyle 3 adet öğretim görevlisi, 1 adet öğretim üyesi 2 adet idari personel göreve başlamış yazılanların aksine okulumuz  personel bakımından daha da güçlenmiştir.  Sınıf sayısındaki  eksikliğimizin giderilmesi için  okulumuzun yan tarafında  ek bina   yapılması  konusunda ;  Bilecik Üniversitesi rektörlüğümüz, okul müdürümüz ve yerel yöneticiler ile birlikte  bitirilmesi konusunda  çalışmalar devam etmektedir. Okulumuzun her zaman yanında olduğumuza örnek vermek gerekirse  halkımıza 85 kuruşa  ücretlendirdiğimiz su ücretini  yüksek okulumuza destek olmak amacıyla meclis kararı alarak  50 kuruş'a düşürdük. Öğrencilerimizin huzurlu  güvenli ve sıcak  bir ortamda öğrenimlerini devam ettirmeleri için pansiyonlarımız ruhsatlı  hale getirilmiştir  ve belediyemiz tarafından denetlenmektedir. ayrıca ulaşım sorununu çözmek için belediyemiz  şehir  içi taşımacılığa geçerek yüksek okulun her zaman yanında olduğunu kanıtlamıştır. sosyal çalışma olarak  Bilecik Üniversiteliler topluluğu derneği ile işbirliği yaparak kariyer zirvesi yapılmıştır. Zaman zaman da tiyatro  gibi sosyal etkinliklerimiz de öğrencilerimiz için devam etmektedir. okul müdürümüz ile uyumlu bir şekilde çalışılmaktayız.Üzerimize  düşen görevi imkanlar doğrultusunda  en iyi şekilde yaptığımız kanaatindeyiz.

 

 

           Bozüyük – Mekece yolu Pazaryeri ayrımının sorun olduğunu biliyoruz. Devlet Demir Yolları Yapım İşleri Daire Başkanlığına yaptığımız yazışmalar sonucunda  proje değişikliği yapılmış, alt geçit  köprüsünün yanına aynı ebatlarda  2. Köprü yapılmaya  başlanmıştır. Kavşak ve Bozüyük Bilecik ayrımına kadar olan  2 km lik mesafede incelemelerimiz tamamlanmak üzere olup, Sayın Milletvekilimiz Dr. Fahrettin Poyraz’ın bilgileri dahillindedir. Hedefimiz yol genişliğini 20 metreye çıkarıp özellikle kış şartlarında  vatandaşlarımıza zorluk çıkaran 2 köprünün baypas  edilip   hem geniş hem de düzgün bir yola kavuşmamız  için çalışmalarımız bulunmaktadır. İlçemizdeki mevcut  S.S. 5 ve  6 Nolu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanlarının  dilekçeleri ile birlikte  Akgün Seramik  Fabrikası altındaki  yolun standardının yükseltilmesi için Pazaryeri olarak gerekli  görüşmeler  ve  yazışmalar yapılmıştır. Konuyu takip etmekteyiz. Amacımız Problemleri teker  teker  bitirmek ve sonuca ulaşmaktır.organize sanayimizin harekete geçtiği   bu günlerde  ilk hedefimiz sanayicinin İstanbul ‘a ulaşmasındaki sıkıntıları gidererek  yol  standartlarını yükseltip daha sonra sayın bakanımız Faruk Çelik’in de dediği gibi Ahıdağı yolunu yapmak inşallah bizim dönemimizde nasip olur.

 

 

        Seçim öncesinde Pazaryeri’nin potansiyellerini bildiğimiz için 6 fabrika  hedefimiz bulunmakta idi. 2004-2009  dönemimizde Organize Sanayi parsellerinin  %70 ‘i satılmış durumda olmasına rağmen  sanayi kuruluşlarının bir tanesi bile   fabrika için temel  atmamış durumda idi. O dönem İl Genel Meclis Üyelerimizin gayretleri ile tahsis edilen parseller sanayicinin yatırım yapmaması nedeniyle  iptal edilmiş, bu süre Pazaryerine 3-4  seneye malolmuştur. Bu çalışmalardan dolayı  Organize Sanayi Bölgesi tekrar sanayiciye parsel satma durumuna gelmiştir. Yerel yönetimlerin  2009 yılında tekrar  AK PARTİ ‘ den seçilmesinden sonra  gerek, Yatırım ve Kalkınma Ajansındaki görüşmeler, gerek se  MÜSİAD  onursal başkanı Erol Yarar Bey’in  ve İstanbul İl  genel meclisi eski başkanı  Hasan Büyükdede Bey’in bizzat  Pazaryeri Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etmeleri ve diğer temaslarımız sonucunda  bu gayretler semeresini vermiştir. Sonuç olarak ta ERÇAĞ VİNÇ  Fabrikası  üretime başladı. YILDIZLAR SSS HOLDİNG  Enerji Doğalgaz Çevrim Santrali  bütün prosedürlerini tamamladı ve 10 gün içinde temel atma durumuna geldi.  SERAPOL SERAMİK Fabrikası   yer alımı konusundaki işlemlerini bitirdi ve mart ayı içinde 400 kişilik istihdam kapasiteli fabrikasının temelini  atacak. Ayrıca bir adet süt ürünleri Fabrikası proje aşamasında olup  bunlardan başka 4 adet sanayi kuruluşuyla daha  görüşmelerimiz devam etmektedir.  Parsel yolları, ana hat kanalizasyonu mevcut olup , su temini konusunda  Organize Sanayi Bölgesiyle Pazaryeri Belediyesi  protokol aşamasındadır. Enerji hatları sorunu da doğalgaz çevrim santrali kurulduğunda kendiliğinden kalkacaktır. Bu bir buçuk yıllık dönemde 3 Fabrikalık  istihdam yaratılmış durumdadır. İnşallah bazılarının hayal dediği 6  fabrikalık hedefimize dönemimizde ulaşacak ve  ilçemize yeni sanayi kuruluşları  kazandıracağız . Çünkü biz bu potansiyeli Pazaryerinde görüyoruz.

 

      Seçim  beyanlarımızda olan ilçeye  hal kurulması ile ilgili çalışmalarımız  dönemimizde olacaktır.

      Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruluşu aşamasında öncelikle AK PARTİ çevreleri   yararlandırılmıştır ibaresi tamamen gerçek dışıdır. Eski C.H.P. İlçe Başkanı olan  Hasan İphar Bey’ e kooperatif üyeliği teklif edilmiş, her neden se  teklifi kabul ettiği halde daha sonra  üye  olmaktan vazgeçmiştir.  2004-2009 döneminde C.H.P.Belediye  Meclis Üyesi olan Mehmet Hayri Can Bey’e, D.P. İlçe Başkanı Recep Topal  Bey’e ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Pulat Bey’e  de  üyelik teklifi yapılmıştır. Ayrıca kooperatifin kurulma aşamasında  kooperatif kurmak isteyenler tarafından  her mahallede siyasi görüş ayırımı yapılmadan  tarımsal kalkınma kooperatifine üyelik teklifi yapılmıştır. Ancak bu güne kadar Pazaryeri İlçemizde böyle bir birlik ve beraberlik çalışması  yapılmadığından  halkımızda bir güvensizlik oluştu.  Kooperatifimiz muhalefet partileri  temsilcilerinin olumsuz  görüşlerine rağmen  azimle  kuruldu. Sayın Milletvekilimiz Dr. Fahrettin Poyraz’ın  önderliğinde pazaryerine 3.500.000  TL  kaynak gelmiştir.  O günlerde olamaz , yapılamaz denilen  bu birlik  ve beraberlik çalışması  başarıya ulaştığında  bunu AK PARTİ  çevreleri  yararlanıyor demek bize göre çok yanlış bir düşüncedir. Hali hazırda kooperatif üyelerinin içinde AK PARTİ düşüncesine sahip olmayan insanlarda bulunmaktadır.

       Tabi burada bu projenin  gerçekleşmesinde sayın Milletvekilimiz Dr Fahrettin Poyraz’ın Belediye Başkanımızın ,  İl Genel Meclis Üyelerimizin   ve ilçe teşkilatının öderliğinde olması  bazı çevreleri rahatsız etmektedir.  Bizim hizmet anlayışımız insan odaklı hizmet olup, hizmette  insanların siyasi düşünceleri  bizi bağlamamaktadır.

Ama birileri konuşacak biz icraat yapacağız.

 

  Şimdi soruyoruz ,

   Biz eğer üvey evlat olsaydık;

* 2004-2009  döneminde  C.H.P. li bir Belediye Başkanının  bulunmasına rağmen  55.000.000  TL para harcayarak  en büyük sorun olan içme suyu problemini çözmek üzere   yatırım yapılabilir miydi  ? Yine  bu projedeki  Belediyenin borcu olan 780.000. TL lik  tutar silinirmiydi ? 

*İlçemizin şehir içi geçişi sıcak asfalt kaplama ile kaplanabilir miydi ?

*Maliye  bakanlığından 170.0000 TL hibe alınarak ilçemize itfaiye  aracı alınabilir miydi ?

 

*İlçe Hastanesine  0 km tam donanımlı  ambulans alınabilir miydi ?

 

 

 

  Biz eğer üvey evlat olsaydık;

 

*Çevre Bakanlığından Çöp Toplama aracı ve  89.000 TL  hibe alınıp büyük sorun olan çarşı mahallesi kanalizasyon deremiz kapanır mıydı ?

 

*Hızlı tren alt geçit köprüsünün yanına yeni bir köprü yapılabilir miydi ?

   Biz eğer Üvey evlat olsaydık;

*250.000 TL değerindeki Esere Göleti  kapalı kanalı yağmurlama sulama projesi yapılabilir miydi ?

 

*Sorgun deresi temizlik projesi yapılabilir miydi ?

 

*İller Bankası Halihazır  işi 300.000 TL lik  projenin %75 i hibe olarak verilir miydi ?

 

*40 yıldan beri yapılamayan Günyurdu Mustafa Eldemir  barajı bitirilebilir miydi ?

*Günyurdu Köyüne TOKİ  tarafından 122 konut yapılabilir miydi ?

 

*Köylerimizin  tamamının  asfalt ve su sorunu  bitirilebilir miydi ?

* Pazaryerinde 1, 5 yıl gibi kısa bir süre içerisinde 25.000 m2  kilitli parke taşı yapılabilir miydi ?

 

*Tarımsal  Kalkınma Kooperatifi için 3.500.000 TL  kaynak gelir miydi ?

* 7000 nüfuslu İlçemiz  Doğalgaza Kavuşabilir miydi ?

 

      Daha sayamadığımız bir çok projemiz,  üvey evlat olduğumuzu değil asıl evlat olduğumuzu gösterir düşüncesindeyiz. Bazı  çevrelerin bunları görmezden gelip Hükümetimizin yatırımlarını hiçe saymaları bizi derinden üzüyor. Kaldı ki Ziraat odası başkanı eski C.H.P. İlçe Başkanı Hasan İphar, Esnaf Kefalet Kooperatifi  Başkanı Eski C.H.P. Belediye meclis  üyesi Mustafa Yalamacılar ve  muhalefet partilerin konumları gereği  bizi eleştirmeleri gayet normaldir.Ama diğer  sivil toplum örgütlerinin de halkı temsil etmek değil, kendi siyasi düşüncelerini yansıtmalarını esefle ve hayretle karşılıyor taktiri öncelikle pazaryeri halkına daha sonra da Bilecikli  hemşerilerimize  bırakıyor saygılar sunuyoruz.

guest
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
İbrahim Öztosun
11 yıl önce

İLÇEYE SİYASİ HAREKET GELECEK – Eğri oturup doğru konuşalım pazaryeri ÜVEY EVLAT mı diye yapılan eleştirilerde bazıları çok abartılı bazıları hakikaten gerçek.En basitinden 16 Ağustos 2008 yılından bu yana hep vekil kaymakamlarla idare edilmeye çalışıldık.Ne yapsın 3-4 aylık kaymakam vekilleri hangi kalıcı bir projeye başlasın işte burada eleştiri yapanlar çok haklı.Diyer bir konu hayvancılık idi.İşte eleştiri yapanlar burada çok yanlı ve yanlış yazmışlar.Kooperatif kurulurken herkesin ayağına gidilerek üyelik teklifi yapıldı buna chp lilerde dahil maalesef kimse olur diye bakmadı 30 kişiyle yola çıkmak zorunda kaldılar ve başardılarda acaba diyorum hazımsızlıkmı var burada.Bilecikten geliş Yolumuz konusunda bildiğim kadar sorun kalmadı.2011 de… Read more »

kırmızılı
11 yıl önce

çarşıya çıkan yollar – belediye fabrika,dam,sulama kanalı yapmaz fabrikalar iş adamları tarafından diğerleri devlet tarafından yapılır.yapılanlar için allah razı olsun fakat dereboğaz mahallesinin yolları neden yapılmaz ilçe başkanının mahallesi diye lafmı olur.yoksa kırmızı bölge diyemi.sayın başkan işin yol yapmak,su,alt yapı,yeşil alan işleri gerisi tefarruat yapıver yolları güzel gözüksün makamından yolumuz haydi hayırlı işlr.

kırmızılı
11 yıl önce

anayol kavşağı – sayın başkan sizi yol kavşağı için sorumlu tutmuyorlar çünkü o yol sizin yapacağınız konu değil gerçekten bir anket yapın şöforlerle ne kadar korku dolu anlar geçiriyor insanlar giriş ve çıkışlarda sahsen ödüm kopuyor orada,sizden beklenilen iktidar belediyesi olarak o yolun güvenli bir hale getirilmesi için gerekli girişimleri yapmanızdır.giriş köprüleri yapılan yol seviyesinden düşük kışın orası su tutar buz olur tehlike orada bu yol bizi taşımaz pazaryeri girişi hakikaten ilçemize yakışmıyor.eleştiri bu yüzden şahsınızı değil iktidarınızın pazaryerine ilgisizliği eleştiriliyor.bırakın eleştirsinlerde göremediklerinizi görebilin.hastane yolumuz bakın ne güzel oldu bunu alkışlarım.bozüyük yolu bu kadar güzel olmadı açılışını yaptık yapalı hala… Read more »