İHTİRAS KAVGASI DEĞİLDİR
admin • 8 Kasım 2010 18:49:00 
İHTİRAS KAVGASI DEĞİLDİR

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Tüfenkçi, yazılı açıklamasında, 21 Aralık 2008 tarihinde yapılan 14. olağanüstü kurultayda değiştirilen tüzüğün 22-12 Mayıs 2010'da yapılan 33 olağan kurultayda uygulanmasının kurultay iradesiyle ertelenmesi sonucu yaşananlar olduğunu kaydetti.
     Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının ertelenen tüzüğün uygulanması yönündeki görüşü üzerine Genel Başkan Kemal Kılıştaroğlu'nun yeni tüzükten gelen yetkisi ile Merkez Yönetim Kurulu üyelerini belirlemesinden başka bir şey olmadığını kaydeden Tüfenkçi, şunları kaydetti:
     ''Cumhuriyetimizin kurucusu, devrimlerin öncüsü laik, demokratik hukuk devletinin ödünsüz savunucusu Cumhuriyet Halk Partisi'nde son günlerde yaşanan, başta Cumhuriyet Halk Partililer olmak üzere tüm yurttaşlarımızın ilgiyle izlediği gelişmeler, yerel ve görsel medyanın kamuoyuna yansıttığı biçimiyle parti içi bir çekişme ve tarafların ihtiras kavgası değildir. Bu durum kişisel ihtiraslara dayalı bir kavga değil, yeni tüzüğün uygulamasıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Yönetimi, tüm İlçe Yönetimleri ve Kongre Delegelerinin Sayın Genel Başkanımıza güveni tamdır. Amacımız Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Başbakan, partimizi de iktidar yapmaktır.''

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments