İİBF MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI

İİBF MEZUNİYET COŞKUSU YAŞADI

Üniversite Kampüsü Rektörlük Binası önünden düzenlenen mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başladı.Törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 2. Jandarma Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Halis Zafer Koç, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, 9. Jandarma Eğitim Komutanı Albay Mehmet Yiğit,  akademik personel, daire müdürleri ve öğrenciler ile veliler katıldı.

Bölüm birincisi olarak konuşmaya yapan Burcu Küçükdal, mezun olan arkadaşlarına başarılar dilerken, kendisine emek veren tüm öğretim elemanlarına da ayrıca teşekkür etti.

“Mezun olan öğrencilerimiz Bilecik’i unutmasın”

Törende konuşma yapan Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilere bahtlarının açık olmasını dilerken, mezun olarak Bilecik dışına giden öğrencilerden de Bilecik’i unutmamalarını istedi. Vali Nayir şöyle konuştu:

“Bugün öğrencilerimiz için bir sevinç günü. Bir gurur günü. Bizler de onların müsadesiyle bu sevince ve gurura ortak olmaya geldik. Bugün velilerimizin bir gurur günü. İnanıyorum ki çocukluklarından itibaren büyük fedakarlık yaparak bugüne getirdikleri öğrencilere kendi hayatlarımızdan da biliyoruz, en büyük fedakarlığı ve beklentiyi üniversite hayatları bölümünde ortaya koydular. Ama bugün onun sonucunu alıyorlar. Onun gururunu yaşıyorlar. Sevgili öğrencilerimize de bahtları açık olsun diyorum. Gittikleri yerde Bilecik’i unutmasınlar. Bilecik ile ilgili düşüncelerini yine bize aktarıp bura yapılacak olanlara, bize ışık tutmalarını bekliyoruz. Her burasının önünden geçtiğinde gurur duyduğum bu mimari yapının oluşmasında emeği geçen, bu mimari yapının mimarı Rektörümüze ilimiz adına teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Arkadaşlarım adına, buraya katılan diğer kamu görevlileri adına hem öğrencilerimize, hem de öğrenci velilerine bugünün kutlu olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum.”

“Bugüne kadar biriktirdiklerinizle yaşayacaksınız”

Rektör Özcan ise gençlerinburadan yeni bir döneme adım atacağını vurgulayarak, “Bu tablonun istediği bütün bileşenlerini bir araya toplayan böyle bir programa ben de katılmış olmaktan çok büyük onur duyuyorum. Üniversitem ve şahsım adına zahmetlerini için çok teşekkür ediyorum. Bize bu güzel tabloyu yaşatan İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mensuplarına, değerli öğrencilerimize hayat boyu başarılar diliyorum.

Sevgili gençler, sevgili dekanımız sizin bundan sonra yeni bir döneme adım atacağınızı, artık bundan sonraki dönemde bu ana kadar biriktirdiğimiz her ne varsa onlarla hayatınızı yaşayacağınızı sizlere söyledi. Ben de bir şeyi eklemek istiyorum. İsmini taşıdığımız büyük zat Şeyh Edebali’nin ışık ve öğretileri aynı zamanında bütün büyük kahramanlarımız gibi bundan sonraki hayatınızda da sizin rehberiniz olsun. Önemli olanın insan ve toplum olduğu hiçbir zaman unutmayın. İnsan ve topluma yapacağınız hizmet ve katkının üstünde hiçbir şeyin olmadığını lütfen hatırlayın. Allah bahtınızı, yolunuzu açık eylesin. Size emek veren bütün öğretmenleri kutluyorum. Sizleri bize emanet eden ve daha donanımlı bir şekilde şu anda geriye alan ailelerinizi tebrik ediyorum. Bu yolculukta aramızdan ayrılan sevgili yavrularımıza ve üniversite mensuplarımıza mevladan rahmetler diliyorum. Hepinizin yolu, bahtı açık olsun. Hepinize sağlık ve afiyet diliyorum.”dedi.

“Güzel bir kampüse, donanımlı personel ve kütüphaneye sahibiz”

İktisat Bölümü Başkanı Prof. Dr. Abdülkadir İlgen de güzel bir kampüsü, 100 bin tane kitabı olan muazzam bir kütüphanesi, ve Türkiye’nin muhtelif yerlerinden gelen  sayıları 100’ü aşkın akademisyeni olan bir üniversitede olmanın mutluluğunu vurguladı. İlgen, “Ben ilk defa böyle kalabalık bir misafir topluluğu görüyorum. Çok duygulandım. Öğrencilerimize ilk defa bu kampus alanında, bu güzel üniversitenin güzel peyzajının içerisinde ilk defa böyle bir törenle muhatap oluyorlar. Söylenecek çok söz var. Benim burada siyasetin içinden olan tanıdığım arkadaşlarım var, belediye başkanlarımız, değerli bürokratlarımız ve ilimizin bütün protokolü buraya gelmekle bizleri onurlandırdılar. Kendilerine bilhassa teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Vali Nayir, CHP Bilecik milletvekili Yaşar Tüzün ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İktisat Bölüm birincisi Burcu Küçükdal'a, Maliye Bölüm birincisi Tuba Ayan'a ve Siyasi Bilimler ve Kamu Yönetimi Bölüm birincisi Tuğba Gürbüz'e plaketlerini ve başarı belgelerini verdi.

Törenin sonunda ise kep atan öğrenciler mezuniyetin coşkusunu canlı müzik eşliğinde devam ettirdiler.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam