İK YÖNETİCİLERİ DERNEK KURUYOR

İK YÖNETİCİLERİ DERNEK KURUYOR

“İlk iftar programımız”

İK11 Yöneticileriyle birlikte düzenledikleri iftar programında açıklamalarda bulunan Saltan, İnsan kaynaklarının öneminden bahsederek, 2016 yılında İK11 Derneği’ni kurmayı planladıklarını ifade etti. Yeni kurulan bir platform olarak ilk defa bir iftar yemeği düzenlediklerini dile getiren Saltan, “Yürütme kurulu olarak ilk ramazan ayımızda ilk iftar programımızı yapma  kararı aldık. Akın Bey, bizim kurucu arkadaşlarımızdan birisi. Sağ olsun bu organizasyonu yaptı genel sekreterimizle beraber düzenledik.”dedi

“80 firmanın yöneticisi üyemiz”

Bilecik ve Bozüyük’te 80 firmanın insan kaynaklarlı yöneticisinin platform üyesi olduğunu kaydeden Saltan, bu üyelerle birlikte 2016 yılında İK11 Yöneticileri Derneği kurmayı planladıklarını belirtti. Saltan şöyle konuştu:

“En büyük amacımız İK Yöneticilerini bir araya getirmek”

“Bilecik’e 11 ay önce geldim. En büyük hedeflerimden birisi Bilecik ve Bozüyük’te bulunan sanayi kuruluşlarının insan kaynaklarının yöneticilerini bir araya getirerek, bu konuda çok büyük eksiğimiz olan insan kaynakları platformunu oluşturmaktı. Mühendislerin, mimarların, doktorların, herkesin bir derneği varken insan kaynaklarının neden olmasın diye düşündük. Dolayısıyla Bilecik’teki bu eksikliği bir yerde gidermiş olduk.

“İnsan kaynaklarının sorunlarını çözmek istiyoruz”

Aşağı yukarı 5-6 toplantımız oldu. Toplantımız kapsamında mesleğimizle alakalı tüm çalışanları ilgilendiren eğitim organizasyonlarını yaparak, yasalar doğrultusunda iş yerlerinin yasal prosedürleri içerisinde çalışmasını sağlamayı amaçladık. Yine insan kaynakları olarak çalışanlarımızın eğitim ihtiyaçlarını hep birlikte platform olarak gidermek ve insan kaynaklarının sorunlarını çözmek istiyoruz. Biliyorsunuz ki insan kaynakları işyerlerinin  ilk giriş ve son çıkış kapısıdır. Elemanları seçen bizleriz. Elemanları yetiştiren bizleriz. Anlaşmazlık durumunda hiç istemediğimiz bir şekilde de işten elemanları çıkartan bizleriz. Bizim en kötü tarafımız da bu ama bütün meslektaşlarımızla çalışanların işyerlerini içselleştirmeleri amacıyla çok büyük çalışmalar yürütüyoruz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam