İktidarı Ele Geçireceğimize Eminim

İktidarı Ele Geçireceğimize Eminim

 

“Neden muhalefet olarak kaldığımızı toplumun tüm kesimlerine danışmak zorundayız”

                       

CHP Bilecik İl Başkanı Karaahmet konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“Bizler öncelikle CHP’nin Bilecik Merkez ve ilçelerinde neden seçimlerde diğer siyasi partinin önüne geçemediğini, neden muhalefette kaldığını, yine Türkiye genelinde neden muhalefette kaldığımızı anlayabilmemiz için elbette toplumun tüm kesimlerine danışmak zorundayız. Dolayısıyla projelerimizin ve çalışmalarımızın amacı da budur. CHP Bilecik İl Örgütü’nde bundan sonra yapılacak siyaset geçmişte alışkın olduğumuz siyasetten biraz daha farklı olacaktır. Biz çok naifiz, biz çok halktan yana tavır koyup da sırf muhalefet olsun diye muhalefet yapacak bir yapıda değiliz ve bunu da yapmayacağız. Doğru olana doğru diyeceğiz, doğru olanı destekleyeceğiz ama yanlış olana sesimizi çıkartacağız. Hepsinin ötesi kırıcı değil, yapıcı olacağız. ‘Biz onlardan daha iyi yaparız’ı halkımıza anlatmak zorundayız. Düzturumuz budur.

 

‘CHP önümüzdeki seçim sürecinde Bilecik’te çok başarılı olacaktır’

 

Bugün iktidar partisi bir taş koymuştur, eğri koymuştur, doğru koymuştur önemli değildir. Biz halkımıza şunu söylüyoruz, ‘Biz o taşın üzerine 2 taş koyacağız, biz o taşın üzerine 5 taş koyacağız.’ Bizim çalışma prensibimiz budur ve bu olacaktır. Yani yererek, kavga ederek, bir yere ulaşamayacağımızı biliyoruz. Ancak dediğimiz gibi bu işte bir araya gelme ve Parti Okulumuzun ürettiği projeler ve politikalarla biz kendimizi vatandaşımıza anlatacağız. Şunu çok açık olarak umuyorum ve biliyorum, CHP önümüzdeki seçim sürecinde Bilecik’te çok başarılı olacaktır. CHP’nin hedefi öncelikle önümüzdeki yerel seçimleri almaktır. Bakın şu anda elimizde bir tane yerel belediyemiz varken önümüzdeki yerel seçimlerde belediye başkanlıklarımızın tümünü almayı hedefliyoruz. Bu kadar güçlü ve bu kadar iddialıyız.

 

‘CHP’nin iktidarı ele geçireceğine eminim’

 

Gelinen noktada belediyelerin alınması demek hepinizin de çok iyi bildiği gibi CHP’nin önümüzdeki dönemde iktidar olması demektir. Bunun ayırdındayız ve bunun bilincindeyiz. Bu mantık ve bu bilinçle hareket ederek partimizin önümüzdeki seçimlerde çok çok başarılı olacağını akabinde de genel seçimlerde başarılı olup Türkiye’de ve Bilecik’te iktidarı ele geçireceğine eminim.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam