İl Genel Meclisi Toplandı

İl Genel Meclisi Toplandı

 

     İl Özel İdaresi'nde gerçekleştirilen toplantıda, ''İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'' başlığı altında tek gündem maddesi görüşüldü. 
     Çelik, yaptığı açıklamada, sözleşmeli personellerin 2013 mali yılında sözleşmelerinin yenilenmesi ve Maliye Bakanlığı'nın memurlar için belirlemiş olduğu taban fiyatının altına düşmemek kaydıyla net ücretlerinin belirlenmesi konusunun görüşüleceğini bildirdi. 
     Ocak ayı içinde daha önceki toplantılarda görüşülen gündem maddeleri hakkında bilgi veren Çelik, şöyle konuştu: 
     ''2013 Ocak ayının ilk haftasında ilk gündem maddemiz, İl Özel İdaresi Kanunu ile ilgili Denetleme Komisyonu seçilmesi oldu. Buna göre, meclisimiz Denetleme Komisyonu'na 5 kişi seçti. Diğer bir gündem maddesi olarak, İmar ve Bayındırlık Komisyonu'nun köylerdeki 'Köy Yerleşik Alanı' belirlenmesi konusu görüşülmüştür.'' 
     Ayrıca Bilecik'e yapılacak hastanenin alanıyla ilgili kamulaştırma kararının alındığını ve kamulaştırma çalışmalarına başlanacağını dile getiren Çelik, Maliye Bakanlığı'ndan Bilecik Özel İdaresi'nin yapacağı hizmetlerde kullanılmak üzere 3 milyon liralık ödenek aktarıldığını da sözlerine ekledi. 
     Toplantıda, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün teklifinin okunmasının ardından yapılan oylamayla, 24 sözleşmeli personelin 2013 mali yılı sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesine oy birliğiyle karar verildi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam