İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
admin • 5 Nisan 2011 20:52:45 
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

“KÖYLER POMPAJLARI SAHİPLENMİYOR”
    Devlet Su İşleri (DSİ) Eskişehir Bölge Müdürü Erol Şenöz yaptığı konuşmada, yapılan pompajların muhtarlar tarafından kabul görmediğini ifade etti.
    Şenöz şu cümleleri aktardı: “Biz DSİ olarak yaptığımız pompajların işletmesi ile ilgilenemiyoruz. Muhtarlarımızın ilgilenmesini talep ediyoruz ama buna yanaşmıyorlar. Buralar hırsızlıklara karşı korumasız kalıyor. Muhtarlar da sahip çıkmıyor. Bu durum çözülmezse biz bu ekipmanları sökerek depolarımıza kaldıracağız” dedi.


“AĞIR TONAJLI TAŞIMACILIĞA GÖZ YUMMAYIN”
    Tonajlı araçların yollara ve alt yapılara zarar verdiği ve bu şahısların vergimizi veriyoruz yolu da istediğimiz gibi kullanırız dediklerini belirtilen Vali Akpınar “tonajlı araçların tespitinde dikkatli olalım ve tespit edilen araçlara tolerans göstermeyelim. Hatta araçtaki malzemeyi indirelim. 10 lira verdik bilet aldık maça girdik diye tüm futbolculara küfür etme hakkı elde etmiş olmazsınız” dedi.

“TÜM PİSLİK BARAJLARA BOCA EDİLİYOR”
    Yeniköy Muhtarı Bahattin Kaygısız, içme suyunun kokudan içilemediğini ifade ederek “Barajın kirli olması nedeniyle sularımız kokuyor. Bu sağlıksız su nedeniyle bitkilerim ve balıklar bile zarar görüyor. Söğüt Belediyesi ile yapılan görüşmelerden bir sonuç elde edemedik. Kanalizasyon baraja akmaya devam ediyor” dedi.
    Konuyla alakalı bilgi alan Vali Akpınar da “Atalarımız akan su pislik tutmaz demiş ama belediyelerimizin tüm pisliği barajlara boca edeceği akıllarına gelmemiş” dedi.

“ÇEVRE DÜZENİ PLANI GÖRÜŞÜLMÜYOR”
    Toplantı esnasında söz alan TEMA Vakfı İl Temsilcisi Ferruh Erdoğan “Çevre düzeni planı için 2 senedir hiçbir toplantı yapılmadı. Halbuki ilimiz bu konuda pilot il. Ama hiç kimsenin konuyla alakalı bilgisi yok” dedi.
    Ona yanıt veren Halis Nalbant “konuyla alakalı Bozüyük Belediyesi dışında hiç kimse görüş belirtmedi. Demek ki bir sorun görmediler” dedi.

VALİ AKPINAR: “BİZ TELEFON İLE İŞ TAKİBİ YAPMIYORUZ”

Son dönemde kamuoyunu meşgul eden MHP Milletvekili Aday Adayı Bahattin Şeker ve Vali H. İbrahim Akpınar tartışmasında taraflar konuya dair açıklamalarına devam ediyorlar.
    Gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı sonrası kısa bir açıklama yapan Vali Akpınar: “Biz polemiğe girmek istemiyoruz. Önümüzde seçim var. Telefonla yapılan bir müracaat var. Biz telefonla, hastaneden, postahaneden, otel odasından ya da gazinodan yapılan müracaatlara göre işlem yapmıyoruz. Bize yapılan müracaatları, gerçekten ciddi bir yatırımcıysa projesi de kabul edilebilir ve şartlara uygun bir projeyse değerlendiriyoruz.” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments