İL KOORDİNASYON TOPLANDI

İL KOORDİNASYON TOPLANDI

2015 yılının 3. İl Koordinasyon toplantısı dün İl Genel Meclisi Salonunda gerçekleştirildi.

Sorun çok çözüm yok

Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda bölge müdürleri tarafından 2015 yılı yatırım programı değerlendirmeleri  yapılırken ayrıca  bölge müdürlüklerini ilgilendiren sorunlar gündeme getirildi.

Yenişehir’de yine bir gelişme yok

Toplantıda çözümlerden çok sorunlar konuşuldu.  Özellikle demirbaş sorunlar arasında yer alan Yenişehir Yolu yapımında hala bir gelişme yaşanmaması da umutları yine bir sonraki toplantıya bıraktı.

“Danıştay’dan en kısa sürede cevap bekliyoruz”

Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcıoğlu,  yıllardır yapımı devam eden, ihalesi bir yapılıp bir bozulan Yenişehir yolunun hala “Danıştay’da” olduğunu belirterek “ Yenişehir-Bilecik yolu İncirli Köyü’nün olduğu kesim kilometre 47’de kaldı. En sonunda 65. Kilometreye bağlanacağız. Bununla ilgili olarak ihale oldu. İtiraz oldu. Mahkemeye gidildi. En sonunda şu anda Danıştay’da. En kısa sürede burasının cevabını bekliyoruz.”dedi.

“Gölpazarı’nı defterden mi sildiniz”

Toplantıda diğer bir önemli yol tartışması da Gölpazarı yolu oldu. İl Genel Meclisi Turgay Yılmaz , Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Yazıcıoğlu’na yolun yapılmamasıyla ilgili  olarak“Gölpazarı yolunun adı bile geçmedi. Gölpazarı’nı defterden mi sildiniz” şeklinde tepki gösterdi.  Yolun daralan kısmında bırakıldığını belirten Yılmaz, “ Bu konuyu defalarca dile getirdim ama bir türlü çözüme ulaşmadı.  Yol şu anda en kötü yerde bırakıldı. Karaağaç yolunun alt tarafında bir kaza olacak ve siz sorumluluğu kabul etmeyeceksiniz. Bu yol 3 tane vali gördü. 5 tane karayolları bölge müdürü gördü. 6 buçuk yıldan beri ben burada dile getiriyorum ama bir türlü çözüme ulaştıramadık.”dedi.

“Kayabeli yolu umurlarında değil”

Ayrıca Kayabeli yolunda da büyük bir sıkıntı olduğunu kaydeden Yılmaz, “Kayabeli Köyü’nde Karayollarının yapmış olduğu yolda bizim eski olan geçiş yerlerinde bir tümsek var. Yoldan çıktıktan sonra araba uçar gibi yere konuyor. Bunu 10 defa da dile getirdik. Her seferinde biz bunu dile getirdik, çözüme ulaştıracağız dediniz. Orada ölümlü kaza oluyor. Umurlarında değil.”ifadelerinde bulundu.

Şaşırtmayan cevap, “baktıracağız”

Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Yazıcıoğlu ise proje kapsamında olan 7 kilometrelik bir alanı yaptıklarını belirtti. Ancak uzattıkları yol hakkında bir açıklama yapmayan Yazıcıoğlu, “Baktıracağız”dedi.

Yht -otogar bağlantı yolunu herhalde Ağustos’ta tamamlayacağız”

YHT garını çevre yolu üzerinden yeni otogara bağlayacak yol yapımı çalışmaları hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Yazıcıoğlu, çalışmaların devam ettiğini belirtirken “Herhalde Ağustosun sonuna kadar da burasını tamamen bağlamış olacağız.”ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam