İL YÖNETİMLER TOPLANTISI YAPILDI
admin • 6 Aralık 2010 10:52:06 
İL YÖNETİMLER TOPLANTISI YAPILDI

 

“HEDEFİMİZ; KENTLERİMİZİ SOSYAL, EKONOMİK OLARAK BÜYÜTMEK,

İNSANLARIMIZA DAHA GÜZEL VE YAŞANABİLİR MEKANLAR

OLUŞTURMAKTIR”

Tüm İl ve İlçe Teşkilatlarının katılımı ile Polisevi’nde gerçekleştirilen Bilecik il yönetimler toplantısında Tanrıverdi; AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı olarak yaptığımız inceleme ve ziyaretler çok olumlu sonuçlar vermektedir. Türkiye’nin dört bir yanını karış karış dolaşarak, yerel yönetimlerimizin sorunlarını dinliyor, belediyecilik hizmetlerini yerinde görmek imkanı buluyoruz. Amacımız halkımıza ve ülkemize daha yaşanabilir bir kent için hizmet vermektir.

Yerel yönetimler insanlarımızın devlet kurumlarıyla karşılaştığı bir noktadır. O yüzden yerel yönetimlerin insanımıza bakışı önemlidir. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın prensibiyle hareket eden AK partili yerel yönetimler halkla ilişkilere diğer siyasi rakiplerinden daha çok dikkat etmelidir.

Yerel yönetimler, insanların doğumundan ölümüne kadar hizmetinde olan birimlerdir. Bu açıdan yerel yönetimlerin insan hayatındaki fonksiyonu diğer kamu kurumları gibi belirli zaman aralıklarıyla değil her zaman devam etmektedir.

Son 8 yıl içerisinde hükümetimiz, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi, sorumluluklarının ve yükümlülüklerinin yanında imkan ve hizmet edebilme kabiliyetlerinin artırılması için gerekli yasal düzenlemeleri yapmıştır.

Belediyecilik, her şeyden önce bir sevdadır. Bu sevda, insana ve insanın olduğu her mekana ulaşmak, onların hayatını kolaylaştırma sevdasıdır.

Türkiye’nin son dönemde uluslar arası platformlarda gösterdiği performans yerel yönetimlere de sirayet etmiştir. Birçok şehrimiz yaptığı çalışmalarla, ortaya koyduğu projelerle dünya kentlerine örnek olurken bazı yerel yönetimlerimiz de uluslar arası kuruluşların yönetimlerinde görev almaktadır.

Geçtiğimiz ekim ayı içerisinde AB nezdindeki Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde Başkan Yardımcılığına Antalya Muratpaşa Belediye Meclis Üyemiz Gaye Doğanoğlu  ve Dünya Tarihi Kentler Birliği yönetim kuruluna Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek seçilirken, son olarak da geçtiğimiz hafta 16-20 Kasım 2010 tarihleri arasında Meksika’nın başkenti Meksiko City’de yapılan kısa adı UCGL olan Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Başkanlığına da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş seçilmiştir.

“HİÇBİR BELEDİYE ARASINDA

AYRIM YAPMADIK”

AK Parti hükümeti, işbaşında olduğu 8 yıl içerisinde hiçbir belediye arasında ayrım yapmamıştır. Belediye ve İl Özel İdarelerinin payları yasa çerçevesinde aynı oranda dağıtılmaktadır. Bilecik Belediyesi’nin payı ile Balıkesir Belediyesi’nin payı aynıdır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi aynı kriterlerle paylarını almaktadır.

Geçmişte belediyeler arasında veya çalışanlar arasında partizanca davrananlar, AK Parti iktidarının da böyle davrandığını düşünerek yalan yanlış beyanatlar veriyorlar. Bunlar kesinlikle doğru değildir.

Yerel yönetimler arasında yapılacak bir ayrım, kendi insanımıza yapılabilecek en büyük kötülüktür. AK Parti asla böyle bir sakat anlayışın içinde olmaz. Hedefimiz kentlerimizi sosyal, ekonomik olarak büyütmek, insanlarımıza daha güzel be yaşanabilir mekanlar oluşturmaktır.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments