İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ
admin • 28 Şubat 2011 10:59:38 
İLK TOPLANTI GERÇEKLEŞTİ

Dernek Kurucu Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, Atatürk İlköğretim Okulu Salonu'nda yapılan toplantıda, derneğin sadece tabela derneği olarak kalmayacağını belirterek, tüzük doğrultusunda anayasa ve yasalar çerçevesinde eğitim amaçları doğrultusunda öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilere destek vereceklerini söyledi.
     Çalışmaları sadece yönetim ve denetleme kurulu üyelerinin yerine getirmeyeceğini ifade eden Tekelioğlu, şöyle konuştu:
     ''Üyelerimizin tamamı aynı çalışmayı yapacak. Yönetim kurulu başkanı ne kadar yetki ve sorumluluğa sahipse, diğer üyeler de aynı yetki ve sorumluluğa sahip olacaktır. Tüzüğümüz belirttiğimiz faaliyet alanlarını 5 ana başlıkta toplayacağız. 56 üyemizin tamamı bu ana başlıklar halinde belirtilen faaliyet alanlarından en az birinde ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda görev alacaklar. Komisyonlar zaman zaman yapacakları toplantılarla eğitim, öğretim kalitesinin artırılması için kararlar alacak ve uygulayacaklar. Üyelerimiz sadece kongreden kongreye gelip oy kullanma göreviyle sınırlı kalmayacaklar.''
     Divan Başkanlığını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Hüseyin Can'ın yaptığı kurulda, faaliyet raporu ve tahmini bütçenin okunmasının ardından yönetim ve denetleme kurulu seçimi yapıldı.
     56 üyeden 38 üyenin katıldığı gizli oylamada, yönetim kuruluna Muzaffer Tekelioğlu, Ebru Aşıcı, Fatma Yücel, Metin Alkan ve Zeki Başdemir seçildi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments