İNÖNÜ ZAFERİ KUTLANACAK

İNÖNÜ ZAFERİ KUTLANACAK

 

 
AKUT Bozüyük Ekip Lideri Muharrem Öz, gazetecilere yaptığı açıklamada, 6 Ocak Pazar günü Bozüyük operasyon merkezinde toplanarak, sadece düşmanın değil milletin makus talihinin de yenildiği Metristepe'ye yürüyeceklerini söyledi. 
Türkiye'de, 1. İnönü Zaferi'nin kutlanmadığını ve yürüyüş ile 1. İnönü Zaferi'ne ve Metristepe'ye dikkati çekmek istediklerini ifade eden Öz, şöyle konuştu: 
''Türkiye'de 1. İnönü Zaferi kutlanmıyor. Bizde AKUT Bozüyük ekibi olarak hem 1. İnönü Zaferi'ni anmak ve şehitleri yad etmek adına 5 yıldır bu yürüyüşü tertipliyoruz. En başında amacımız, sadece AKUT Bozüyük değil tüm sivil toplum örgütlerinin katılacağı bir yürüyüş olmasını istiyorduk. Yavaş yavaş bu amacımıza ulaşmaya başladık. Zaten suyun taşı delmesi gücünden değil, sürekliliğindendir. Bu yıl beşincisini düzenleyeceğimiz yürüyüşü ömrümüz oldukça düzenleyeceğiz. Beşinci yılda 5 bin kişiye ulaşmak istiyoruz. İnsanların da zaman içerisinde Metristepe'nin ve İnönü savaşlarının önemini kavramasını bekliyoruz. Bu etkinlik, ilerleyen zamanlarda sadece AKUT Bozüyük ekibinin düzenlediği bir etkinlik olmaktan çıkacak. En büyük arzumuz bu zaten. Bunu Bozüyük'teki, Eskişehir'deki, Bursa'daki ve tüm Türkiye'deki sivil toplum örgütlerinin, tıpkı Yeni Zelanda'dan dedelerinin anılarını tazelemek için Çanakkale'ye gelen Avusturyalılar gibi Türkiye'nin dört bir tarafından insanlar 1. İnönü Zaferi'ni kutlamak için gelecekler. Kimse bizimle yürümese bile biz kararlılıkla yürüyeceğiz.'' 
Öz, şehit torunu olan Nasuh Maruki'nin de yürüyüşe katılacağını sözlerine ekledi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam