İNSANI GAM, DUVARI NEM YIKAR
admin • 1 Temmuz 2011 09:27:47 
İNSANI GAM, DUVARI NEM YIKAR

 

Hüseyin Bayram  Sakarya doğumlu. Tekel bayiliği yaptıktan sonra emekli olmuş. Eşi öldükten sonra Bilecik’te  evli olan kızının yanında yaşamaya başlamış. Sigara ve içki sattığını ancak hayatı sürecinde sigara ve içki kullanmadığını söylüyor. Dört kız, iki oğlan çocuğu sahibi olan, cep telefonu taşımadığını ve televizyon fazla seyretmediğini  ifade eden Bayram, hayatı boyunca doktora gitmemesini şöyle değerlendirdi:

“İnsan bir makinedir. Yememe ve içmeme çok dikkat ederim. Kendime önem veririm ve kendimi dinlerim. Planlı yaşarım. Yemekler arasında en çok taze fasulyeyi severim ve bol yerim. Acı ve ekşi yemem. Şekeri çok severim. Hatta uyumadan önce ağzıma şeker atarak öyle uyurum. Yürüyüşlerimde dahi şeker yerim. Şeker aynı zamanda enerji yapar.

Bunun yanı sıra bol yürürüm. Yürüyüşlerimi hiç aksatmam. İnsanları severim. Hiçbir şeyi kafama takmam. İş olacağına varır. Stres yapmam. İyi yaşamak istiyorsan mutlu olmayı bileceksin. Her zaman güler yüzlüyümdür. Ne demişler, “İnsanı gam, duvarı nem yıkar” MEHMET YAŞAR BAYAZİT

 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments