İNTERNETTEN DOLANDIRICILIĞA DİKKAT
Ali Osman Çelikal • 24 Kasım 2022 12:44:50 
İNTERNETTEN DOLANDIRICILIĞA DİKKAT

BİLECİK EMNİYETİ UYARDI


Bilecik Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları internet üzerinden karşılaşabileceği dolandırıcılık konuları ile ilgili uyardı.

İl Emniyet Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince; Siber suçların gerçekleşmeden engellenmesi, maddi ve manevi zararların en aza indirgenmesi, farkındalık ve bilinçlendirme faaliyetlerin yapılması amacıyla oluşturulan SİBERAY programı çerçevesinde il genelinde vatandaşlara internet üzerinden karşılaşabileceği dolandırıcılık konuları ile ilgili bilgi verdi.

Bu kapsamda güvenli olmayan bağlantılarda kişisel verilerin paylaşılmaması, tanınmayan veya teyit edilemeyen kişilerle kişisel ya da finansal bilgilerin paylaşılmaması, tanınmayan kişilerden gelen e-posta ve kısa mesajlara şüphe ile yaklaşılması, internet sitelerine giriş yapılırken bağlantı adreslerinin kontrol edilmesi, eğer yapılan işlem şüpheli ise tüm hesap şifrelerinin değiştirilmesi ve zaman kaybetmeden ilgili kurum ya da banka çağrı merkezini arayarak bilgi verilmesi hakkında bilgilendirilme yapıldı. Ayrıca internetin güvenli kullanımı konularında broşür dağıtımı gerçekleştirildi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments