İŞ BANKASI ORMANI OLUŞTURULDU
admin • 7 Aralık 2010 18:41:16 
İŞ BANKASI ORMANI OLUŞTURULDU

     İş Bankası Bilecik Şube Müdürü Barış Koç, merkeze bağlı Bekdemir köyünde 200 hektarlık alanda yapılan fidan dikme töreninde yaptığı konuşmada, çevre konusunda toplumsal bilinç oluşturmak ve Türkiye'nin doğal varlıklarının korunması amaçlarıyla başlatılan projenin TEMA Vakfı ile Çevre Orman Bakanlığı iş birliğinde devam ettiğini kaydetti. 
     Ülkenin her köşesinde orman alanlarını genişletmeyi ve 81 ilde ''İş Bankası Ormanı'' oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Koç, şöyle konuştu: 
     ''Fidanların sağlıklı yetişmeleri için bakımlarını da üstlendik. Projenin tamamlanmasıyla 3 bin futbol sahası büyüklüğünde alana 2 milyondan fazla fidan dikeceğiz. Ülkemizdeki çevre sorunlarının başında gelen küresel ısınmanın ve hava kirliliğinin önlenmesi, hayvan ve bitki türlerinin korunabilinmesinde ormanların yaşamsal öneme sahip olduğu biliniyor. Küresel ısınmanın ikinci nedeni olarak bilinen ormansızlığın karşısında acil önlemler alınması gerekiyor. Cumhuriyet ile yaşıt ve çevre konusundaki toplumsal sorumlulukların farkında olan bankamız, geleceğe yaşanabilir bir çevreyi bırakmayı amaçlıyor.'' 
     TEMA Vakfı Bilecik Temsilcisi Ferruh Erdoğan da fidan dikerek orman oluşturmada emeği geçen bütün herkese teşekkür etti. 
     Törene, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Şafak Karakoç, Çevre ve Orman Müdürü Osman Tatar ile öğrenciler katıldı. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments