İŞÇİ ATLET MADALYAYLA DÖNDÜ
admin • 2 Mart 2011 13:40:48 
İŞÇİ ATLET MADALYAYLA DÖNDÜ

 Özdoğan, AA muhabirine, Alanya Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından düzenlenen 12. Atatürk Halk Koşusu ve Yarı Maratonuna ferdi olarak katıldığını belirterek, tüm masraflarını ilçede faaliyet gösteren ve çalıştığı Söğütsen Seramik Fabrikasının üstlendiğini söyledi.
     Söğütsen Seramik Fabrikası'nda asgari ücretle çalıştığını, ailesinin geçimini bu şekilde sağladığını anlatan Özdoğan, şöyle konuştu:
     ''Çalıştığım fabrika haricinde hiç kimseden destek almıyorum. Türkiye'de artık atletizme olan ilgi 'yok' denecek kadar azaldı. Kendi imkanlarım kısıtlı. Tüm yarışlara bana sponsor olan ve aynı zamanda bana iş veren Söğütsen Seramik Fabrikası sayesinde katılıyorum. Yoksa yarışlara katılmam çok zor.'
     Özdoğan, 2005 yılında Yugoslavya'da yapılan 15. Balkan Atletizm Şampiyonası'nda 10 bin metrede ikinci, İzmir'de yapılan Türkiye Atletizm Açık Saha Pist Şampiyonası'nda da 800 metre ile 10 bin metrede birinci olduğunu belirtti.
     Fabrikanın genel müdürü İsmail Ceylan da Zeki Özdoğan ile gurur duyduklarını belirterek, başarılarının devamını diledi ve onu çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments