İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN UYARI

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN UYARI

İtfaiye Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, konu hakkında şu bilgilere yer verildi:

            Tüm ülkemizde olduğu gibi ilimiz genelinde de sıcaklıkların, mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği görülmektedir. Orman yangınlarına karşı, özellikle çobanlar, çiftçiler ve piknik yapanvatandaşlarımızınyaktıkları ateşlerde dikkatli olmaları gerekmektedir.  Çalı ve yabani dikenlerin yakılması olarak bilinen gever yangınları, büyük tehlikelere davetiye çıkarmakla birlikte,  anız yakılması da büyük yangınlara neden olmaktadır. Kontrol edilmeyen anız yakmaları rüzgarın da etkisiyle büyük yangınlara davetiye çıkarabilmektedir.

            Bununla birlikte piknik mekanlarında yakılan ateşlerin söndürülmeden bırakılması da yangınlara yol açmaktadır. Ayrıca södürülmeyen piknik ateşleri ile birlikte atılan sigara izmaritleri de yangınların en büyük nedenlerindendir. Atılan cam ve benzeri maddeler, çevre kirliliğinin yanısıra orman yangınlarına da neden olmaktadır. Bütün bu olasılıklar göz önünde bulundurulduğunda insanlarımızın dikkatli davranmaları ve doğayı koruma yönünde hassas şekilde hareket etmeleri son derece önemlidir. Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, ekibi ve gerekli bütün araçları ile 7 gün 24 saat görevi başında hazır beklemektedir. Vatandaşlarımızın, yangınların çıkmaması için çeşitli tedbirler alması ve bu konuda dikkatli davranması en gerekli davranıştır.

            Bilecik Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ayrıca, yangınlara karşı 110 numaralı hattın en kısa sürede aranması gerektiği bilgisine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam