İYİ PARTİDEN AHMET GÜRSES’E DESTEK  “sonuna kadar yanındayız”

İYİ PARTİDEN AHMET GÜRSES’E DESTEK “sonuna kadar yanındayız”

Bilecik İYİ Parti İl Başkanlığı tarafından, Haziran ayı Belediye Meclisi’nde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Gürses ve Ak Parti Meclis Üyesi Çetin Kaya arasında çıkan gerginlikle alakalı basın açıklaması yapıldı.

Bilecik İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Yılmaz tarafından yazılı olarak yapılan basın açıklamasında, İYİ Parti olarak Ahmet Gürses’in sonuna kadar yanında olduklarını ifade etti.

Başkan Mehmet Yılmaz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Evet basın açıklamaları yapılabilir. Fakat olay araştırılır, irdelenir öyle yapılır”

Bildiğiniz üzere geçen hafta yapılan belediye meclis toplantısında Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Gürses Bey’ in AKP meclis üyesi Sayın Çetin Kaya’ ya söylemediği halde söyledi deyip, Sayın AKP İlçe Başkanı, İl Başkanı, Sayın Milletvekili Selim Yağcı Bey’ in olayı araştırıp incelemeden, alel acele, sel önünden kütük kapar gibi yaptıkları açıklamaları basından gördük. Evet basın açıklamaları yapılabilir. Fakat olay araştırılır, irdelenir öyle yapılır.

“Sayın Muhammet KARADAYI bu sözleri duyduysa neden ilk toplantıda ortalıkta gözükmüyordu”

Meclislerde lüzum hasıl olursa basına kapalı toplantılar yapılabilir. Fakat tüm meclis toplantıları tutanak ve kamera ile kayıt altına alınır. Sayın AKP yöneticilerinin ilk yaptığı açıklamalarda bizler olayın muhatabı gibi görünen Sayın Çetin KAYA Bey’ i gördük. Basın açıklaması bunun üzerinden yapıldı. Bir de baktık ki 6 gün sonra ben duydum diye Sayın Muhammet KARADAYI ortaya çıkıverdi. Sayın Muhammet KARADAYI bu sözleri duyduysa neden ilk toplantıda ortalıkta gözükmüyordu. Yoksa yurt dışında Amerika da mıydı? Veya yurt dışında başka bir yerde miydi?

“Sayın Fikret KARABIYIK tarafından neden bugüne kadar neden geri dönüş yapılmamıştır”

Kamera kayıtlarında Sayın Ahmet GÜRSES’in böyle bir cümle kurmadığı açık açık ortadır. Sayın Ahmet GÜRSES yaptığı açıklamada AKP  il başkanı Sayın Fikret KARABIYIK’ ı aradığını sayın Çetin KAYA Bey ile bir araya gelelim, bu cümlenin söylenip söylenmediğini açıklığa kavuşturalım dediği halde bugüne kadar neden geri dönüş yapılmamıştır.

“Daha Yüksek Seviyeden Açıklamalar Bekledik!”

Bizler AKP yöneticilerinin yaptığı gibi hemen bu açıklamaya cevap verebilirdik. Ama bunu yapmadık. Bir araştıralım, ondan sonra gerekli açıklamayı yapalım dedik.(Öfkeyle kalkanın zararla oturduğu gibi) Hatta ve hatta yazımızın başlığında görüldüğü gibi AKP yöneticilerinin Sayın Milletvekili değil daha başka üst kademelerden açıklama gelir diye bekledik.

“Belediye meclisinde 24 üyeden bu cümleyi Sayın Muhammet KARADAYI mı duydu!”

AKP yöneticilerinin her zaman yaptığı gibi bu tip açıklamalar ulusal basında da izlediğiniz gibi sadece ve sadece gündem değiştirme amaçlıdır. O meclis toplantısından sonra o gün mecliste bulunan bazı meclis üyelerinin sosyal medyadan yaptıkları açıklamaları da esefle kınıyoruz. Bu arkadaşları da vicdanları ile baş başa bırakıyoruz.

“Attığınız çamur kendi üstünüze bulaşmıştır”

Yalanın, iftiranın, gıybetin günah ve haram olduğunu her konuşmanızda söylersiniz. Ama insanları küçük düşürmek, itibarsızlaştırmak ve çamur atmak için en büyük günahı kendiniz işliyorsunuz. Attığınız çamur kendi üstünüze bulaşmıştır. AKP yöneticilerinin yaptığı bu açıklamalar tamamen 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin kaybetme sancısıdır.

Bilecikte yaşayan ve Bilecik’ e katma değer katan herkes bizim için değerli olup, kendileri ile aynı şehirde yaşamaktan onur ve gurur duyuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam