KARAAHMET YÖNETİME KARŞI

KARAAHMET YÖNETİME KARŞI

“Özellikle son yerel ve genel seçim, Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı seçim süreçleri ve koalisyon görüşme süreci maalesef iyi yönetilememiştir”ifadesinin kullanıldığı toplantı da açıklanan bildirinin altında CHP Bilecik eski il başkanı, 25.dönem ikinci sıra Milletvekili adayı ve halen kurultay delegesi olan A.Çağatay Karaahmet’in de imzası bulunuyor.

Ulusal haber kaynaklarında ‘Yönetim değişsin bildirisi’ olarak yankı bulan bildiri de yer alan ifadelerde TÜMÜYLE YENİLENMİŞ BİR YÖNETİM YAPISINA KAVUŞTURMAK İÇİN…”sözleri yer alırken diğer yandan "CHP son üç seçimde aldığı %25’ler civarındaki bir oy oranını yeterli bulacak ve başka partilerin başarısını kendi başarısı sayabilecek bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek ve ana hedefi iktidar olmaktır.” ifadelerine de yer verildi. Karaahmet’in de aralarında bulunduğu ve imza attığı bu bildiri sonrası parti meclisi üyesi Didem Gültekin,Milletvekili Yaşar Tüzün,İl başkanı Şinasi Çetinkaya ve diğer kurultay delegelerinin ne gibi bir tavır takınacakları,nasıl bir açıklama yapacakları ise merak ediliyor.

17 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da Park Otel’de yaptıkları toplantı sonucunda yayınlanan bildiri;

“Cumhuriyet’in tüm kaleleri zapt edilmiş”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin son olağan kongrelerinde seçilen ve halen kurultay delegesi olan il başkanları, 17 Ağustos 2015 tarihinde Ankara’da Park Oteli Toplantı Salonu’nda yaptığımız toplantıda partimizin genel durumunu görüşerek, aşağıdaki bildirinin yayınlanmasına karar verdik. 


Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin olağan kongrelerle seçilmiş son il başkanları ve aynı zamanda mevcut kurultay delegeleri olarak ülkemizin ve partimizin içinde bulunduğu durumla ilgili görüş ve düşüncelerimizi, tümüyle partimizin geleceği ve çıkarları adına ve tamamen yapıcı bir katkı sunma amacıyla parti tabanımız, örgütümüz, Genel Merkez yöneticilerimiz ve kamuoyuyla paylaşma kararı aldık.


Sağduyu sahibi herkesin gözlemlediği ve kabul ettiği üzere ülkemiz AKP iktidarı eliyle hızla sonu belirsiz bir maceraya ve daha açık bir deyişle bir felakete doğru sürüklenmektedir. On üç yıllık AKP iktidarında devletimizin “Kurucu Felsefe” ve anayasal sistem tarafından belirlenen tüm nitelikleri ortadan kaldırılma tehlikesiyle karşı karşıya kalmış, yolsuzluklar ve hukuksuzluklar hayatın her alanına egemen olmuş, toplumsal barışımız bozulmuş, Cumhuriyet’in tüm kaleleri zapt edilmiş, geriye son bir kale, son bir umut kalmıştır. Bu son kale, bu son umut aynı zamanda Cumhuriyetimizi de kuran Cumhuriyet Halk Partisi’dir. 

 

“CHP iktidar hedefiyle girmiş, ancak…”
AKP iktidarını çok büyük ölçüde yıpratan koşullar altında gidilen 7 Haziran genel seçimlerine CHP iktidar hedefiyle girmiş, ancak çeşitli toplumsal kesimlerin ekonomik sorunlarına çözüm getirmeyi amaçlayan iyi niyetli seçim kampanyasına karşın, üstelik iktidar partisi 10 puan kaybetmişken, ana muhalefet partisi olarak bir önceki genel seçimlere kıyasla 1 puan kaybetmiş ve maalesef %25 civarında bir oy alabilmiştir. 


Bu sonucun kuşkusuz birçok açıklaması olabilir ve tartışılabilir ancak hiçbir şekilde bir başarıdan söz edilemez. CHP son üç seçimde aldığı %25’ler civarındaki bir oy oranını yeterli bulacak ve başka partilerin başarısını kendi başarısı sayabilecek bir parti değildir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin tek ve ana hedefi iktidar olmaktır. 


İçinden geçtiğimiz süreçte AKP yeniden tek başına iktidar olabilmek için halkın iradesini yok saymakta, ülkeyi kaosa sürüklemek pahasına erken bir seçime sürüklemektedir. O zaman sorulması gereken asıl soru erken seçime kadar geçecek 3 ay gibi kısa bir süre içinde CHP’nin bu oyunu bozacak oy sıçramasını nasıl gerçekleştirebileceği sorusudur. Aynı şeyleri yaparak farklı şeyler beklenemeyeceğine göre, 7 Haziran seçimlerinde test edilen, ancak %25 oy alabilen ve iktidar olabileceğine ilişkin psikolojik bir oy eşiğini geçemeyen bir partinin hiçbir şeyi değiştirmeden seçime girmesinin istenilen başarıyı getirmesi beklenemez.

 

“Yapılması gerekenler bellidir.”
Dolayısıyla CHP’nin en kısa zamanda kendisini halkın umudu haline getirecek bir silkinmeye ihtiyacı vardır. Bu partiye yürekten bağlı ve bu bağlılığı partinin her kademesindeki emekleriyle kanıtlamış parti emekçileri olarak bizlerin partinin bu sıçramayı başarabileceğine inancımız tamdır ve başarı için yapılması gerekenler bellidir.
CHP’nin tüm toplumsal kesimlere yönelik vaatlerine rağmen 7 Haziran seçimlerinde istenilen başarıyı yakalayamamasının temel nedeni topluma heyecan, umut ve özellikle güven verecek yönetim anlayışından yoksun olması, dolayısıyla yeterince inandırıcı olamamasıdır. Seçmen vaatleri çekici bulmuş ancak mevcut CHP yapılanmasının bu vaatleri gerçekleştirebileceğine maalesef inanmamıştır.


Türkiye’nin en yetkin ve en donanımlı insan kaynağı potansiyeline sahip partisi olan CHP bir türlü bu ortak aklı harekete geçirmemekte, bu potansiyeli yönetim kadrolarına taşımamakta, seçmeni heyecanlandırabilecek dürüst, güvenilir, yetişmiş kadrolarından yararlanmamakta, bunun yerine Sağ’dan oy alabilme adına sağ kadrolara yönelmektedir.


Özellikle son yerel ve genel seçim, Cumhurbaşkanlığı, Meclis Başkanlığı seçim süreçleri ve koalisyon görüşme süreci maalesef iyi yönetilememiştir.

 


Ülkemiz çok zor günlerden geçmektedir. Toplumsal huzur bozulmuş, yeniden kan akmaya başlamıştır. Bu sorunu ancak CHP çözebilir, barış ve kardeşliği ancak CHP sağlayabilir. Bu nedenle CHP’nin mutlaka iktidara gelmesi gerekir. 

 

“Acilen hayata geçirilmesi yaşamsal önem taşımaktadır”

Toplumda geleceğe ilişkin bir umutsuzluğun egemen olduğu, partililerimiz ve tabanımızın hayal kırıklığı yaşadığı yadsınamayacak bir gerçektir. Bu yılgınlık ve umutsuzluğun mutlaka bir an önce giderilmesi gerekmektedir.
Önümüzde ülkemizin kaderinin belirleneceği hayati bir erken seçim vardır. CHP bu seçime mutlaka yeni bir ruh, yeni bir heyecan, yeni bir rüzgâr ve yeni bir yapıyla girmelidir. Partiyi seçime götürecek Parti Meclisi ve MYK gibi partinin en üst organları partinin geleceğini her şeyin önünde tutacak, CHP’nin ruhunu ve özünü yansıtacak, partinin temel dinamiği olan örgütleri temsil edecek bir yapıya kavuşturulmalıdır. 


Bu nedenle, Cumhuriyet Halk Partisi’ni tüm ülkede ve halkımızda umut, heyecan ve güven yaratabilecek, örgütlerimizi motive edebilecek, partinin sol, sosyal demokrat, halkçı ve devrimci çizgisini öne çıkaracak, tümüyle yenilenmiş bir yönetim yapısına kavuşturmak için gerekli eylem ve uygulamaların acilen hayata geçirilmesi yaşamsal önem taşımaktadır.


Cumhuriyet Halk Partisi’nin olağan kongrelerle seçilmiş son il başkanları ve aynı zamanda mevcut kurultay delegeleri olan aşağıda isimleri olan bizler partimizi yukarıda tanımlanan yönetim yapısına kavuşturma amacıyla yapılacak çalışmaları yürütmek üzere oy birliği ile bir Yürütme Komitesi’ni görevlendirmiş bulunmaktayız.
Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi


Yaşasın özgür, bağımsız, laik ve demokratik Türkiye 


BİLDİRİDE İMZASI OLAN SON OLAĞAN KONGRELERDE SEÇİLMİŞ VE KURULTAY DELEGESİ OLAN İL BAŞKANLARI

1. ADIYAMAN ZAFER ERSOY
2. AFYON YALÇIN GÖRGÖZ
3. AĞRI BİROL ÖZTÜRK
4. ANKARA ZEKİ ALÇIN
5. ARDAHAN İLİMDAR SENEM
6. ARTVİN SELİM BİLGİN
7. AYDIN BARKAN KALINOMUZ
8. BALIKESİR MUZAFFER MAVUK
9. BARTIN C. SELİM KARAKAŞ
10. BİLECİK ALİ ÇAĞATAY KARAAHMET
11. BOLU FÜGEN KARA
12. ÇORUM CENGİZ ATLAS
13. DİYARBADIR MUZAFFER SAYIN
14. DİYARBAKIR HAŞİM ÖZKOYUNCU
15. ELAZIĞ ÜNSAL KARATEPE
16. GİRESUN EŞREF KARAİBRAHİM
17. GÜMÜŞHANE SAİT ÖZDAMAR
18. HAKKARİ MEHMET BAŞ
19. HATAY SERVET MULLAOĞLU
20. ISPARTA VEDAT ŞENOL
21. KARABÜK BAYRAM KARADAĞ
22. KARAMAN MUSTAFA KAĞNICI
23. KASTAMONU M.SALİH KARASALİHOĞLU
24. KIRIKKALE ZİYA KAVLAK
25. KONYA CUMHUR KOYUNCU
26. KÜTAHYA MEHMET AKİF GÜN
27. MANİSA CAHİT KAPLAN
28. MERSİN FARUK MEHMET AKAR
29. MUĞLA MUSTAFA ÖZTÜRK
30. NİĞDE ÜNAL BAYKAN
31. ORDU OSMAN GÜNGÖR
32. RİZE MEHMET HİKMET ASLANKAYA
33. SAKARYA ECEVİT KELEŞ
34. SAMSUN MEHMET ATALAY
35. ŞANLIURFA MURAT YAZAR
36. TEKİRDAĞ RECEP PALABIYIK
37. TRABZON YAVUZ KARAN
38. TUNCELİ KEMAL BOZKURT
39. UŞAK BÜLENT HORASAN
40. YOZGAT ONUR KAYTAN
41. ZONGULDAK HALİL FURAT
42. ADIYAMAN ABDULLAH ERDEM 
43. BURDUR OSMAN ERÇİFTÇİ 
44. ERZURUM UMUT GÜNGÖR

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. ince ince – Ben olsam bu haberden sonra Çağatay beyi 1.sıra vekil adayı yaparım hatta genel Bşk yardımcısı yaparım iktidar olsam bakan yaparım kendiside bunlara çok yakışır tabiki geriden

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam