Katliamı kınadılar

Katliamı kınadılar

Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir:

“Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde bugün Saat:12:00’ civarında bir terör saldırısı yaşanmıştır. 28 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, çok sayıda vatandaşımız yaralanmıştır. Huzurlu bir Bayram ertesi ülkemizin huzurunu bozmayı hedefleyen bu terörü şiddetle kınıyor, lanetliyorum. Hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa diliyorum. Bu hain saldırıyı Türkiye’ye karşı yapılmış bir hain saldırı olarak görüyorum.

Türkiye güven ve istikrarın olduğu bir ülkedir. Hükümetimiz görevinin başındadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bütün bu provokasyon ve saldırılarla başa çıkabilecek kudrettedir.

Hükümetimiz en hızlı şekilde hareket etti ve üç Bakanımız hemen bölgeye gitti. İçişleri Bakanlığı teknik ekiplerini hemen olay yerine gönderdi. Başbakanlıkta kriz merkezi kuruldu. Gereken her çalışma yapılıyor.

Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu terör saldırısı karşısında herkesi kenetlenmeye ve sağduyulu davranmaya çağırıyorum. AK Parti olarak bu hain saldırıyı lanetliyor ve gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz.”

 

 

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün:

“Suruç’taki terör saldırısı ve arkasındaki karanlık destekçilerini lanetliyorum. Gün barbarlığa, katliamlara, teröre karşı mücadele; barışa, huzura hep beraber sahip çıkma günüdür.”

 

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı:

’’Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen, 30 kişinin hayatını kaybetmesine ve yüzlerce insanımızın yaralanmasına neden olan elim terör saldırısını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız.

 

Ülkemizin, milletimizin dirliğine, birliğine, beraberliğine; huzuruna, barışına yönelik gölge düşürmek isteyen ve istikrarlı büyümesini bozmak; aramıza nifak sokmak girişiminde bulunanların yapmış olduğu bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti bu zamana kadar olduğu gibi Çanakkale’deki ruhla bundan sonra da 2023 hedeflerine, gelecek 2053 ve 2071 Türkiye’sine emin adımlarla yürüyüşüne hızla devam edecektir. Geçmişten aldığımız güçle, geleceğe emin adımlarla yürüyecektir. Ülkemiz, yapılan bu ve buna benzer oynanmak istenilen oyunlara izin verilmeyecek ve kutlu yürüyüşümüzü bu oyunlar durduramayacaktır. Bunun için hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşmak için var gücümüzle birlikteliğimizi koruyacağız. Bu kötülükleri el birliği ile yeneceğiz.

 

Hükümetimiz ve Devletimiz bu elim olay ile ilgili, gerekli soruşturmayı titizlikle yürütmektedir. Çalışmalar kararlılıkla sürdürülüyor.

 

Bu üzücü olayda hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar ; yakınlarına Cenab-ı Allah’tan sabr-ı cemil; diliyorum.’’

 

 

 

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi:

Ülkemizi kaosa sürüklemeyi hedef alan Suruç Terör eylemini şiddetle tel’in eder, saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz

 

 

BEM BİR SEN Bilecik İl Başkanı Güray Karamankaya:

“Şanlıurfa Suruç’ta Amara Kültür Merkezi'ne yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Terör, zulümdür ve kimden, nereden gelirse gelsin kınanmalıdır. Sahnelenen bu oyunun, tüm ülkemizin huzur ortamını, Ortadoğu'nun barışını hedef aldığı ortadadır. Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla, yakın tarihte dâhil olmak üzere defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğini bozacak oyunlara gelmeyecektir. Bu hain saldırı kardeşliğimizi asla zayıflatmayacaktır. 

 

Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz: Bugün suçlama değil, sorumluluk alma vaktidir. Bugün yalan ve iftiraya sarılarak senaryoda rol alma değil, birlik olarak oyunu bozma vaktidir. 

 

Gücümüzü, kardeşliğimizi muhafaza ederek bir kez daha oyunları boşa çıkarabilmeliyiz. Büyük Bem-Bir-Sen  ailesi olarak bir kez daha milletimizi sağduyuya davet ediyoruz. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir.”

 

Kamu Sen Bilecik İl Temsilcisi Ömer Yel:

“Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan ve 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği 100’e yakın vatandaşımızın yaralandığı hain saldırıyı büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet dilerken yakınlarına ve Türk milletine sabırlar diliyor, yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz.

Yaşadığımız coğrafyada oynanan oyunlar, yürütülen politikalar ne yazık ki medeniyetin beşiği olarak kabul edilen bu coğrafyayı tam anlamıyla bir kan gölüne dönüştürmüştür. Küresel güçlerin tezgâhlarıyla komşu devletler birbirine düşürülmüş, İslam dünyası gözyaşlarına mahkûm edilmiştir.

Peygamberler şehri olarak bilinen, barış ve hoşgörünün adresi olan Şanlıurfa’da böylesine hain bir saldırının yapılması elbette milletçe hepimizi yaralamıştır.

Türk milletinin birlik, beraberlik ve huzurunu bozmak isteyen bu tür olaylara karşı milletçe karşı koymalı ve dün olduğu gibi, bugün ve yarında bu oyunları hep birlikte bozmalıdır.

Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak Suruç’ta yaşanan bu alçak saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce Allah’tan rahmet, aileleri, yakınları ve Türk milletine baş sağlığı dileklerimizi iletiyor, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz.

Allah bu ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere fırsat vermesin.”

 

 

Türk Büro Sen İl Temsilcisi Cüneyt Taşkesen:

“Kim olursa olsun. Neye inanırsa inansın, hangi bahaneye sıhınırsa sıhınsın insan hayatına kast eden canileri ve terörist hedefleri tartışmasız, amasız ve ön şartsız lanetliyoruz. Terörü lanetle kınıyoruz.”

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam