KAYI PLAZA’DA SATIŞLAR BAŞLADI
admin • 17 Mayıs 2011 20:31:23 
KAYI PLAZA’DA SATIŞLAR BAŞLADI

 

Burçev İnşaat, eski belediye binası yerine yapılmakta olan Kayı Plaza’ya dair bilgilendirme toplantısı yaptı. Burçev İnşaat Kurucu Ortakları Cevdet Yüce ve Fuat Bursalı, Bilecik Valisi H. İbrahim Akpınar ve Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın da katıldığı kahvaltılı toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Burçev İnşaat Kurucu Ortağı Cevdet Yüce, yaptığı konuşmada:
“Bugün burada toplanma nedenimiz, Burçev İnşaat olarak Bilecik’in istihdamına, ekonomisine, sosyal yaşamına hizmet edeceğine inandığımız yatırımımız Kayı Plaza’dır.
Bilecik, her geçen gün büyüyen ticareti ve ekonomisiyle fark yaratan bir şehir olma yolunda hızla ilerliyor. Burçev İnşaat olarak Bilecik’te bugüne kadar gerçekleştirilen yatırımların arasında ticaret merkezi olarak bir yatırıma imza atmak bizleri son derece mutlu ediyor.
Bilecik’te ilk olan bu yatırım inanıyorum ki diğer girişimcilere, iş dünyasına ve Bilecik halkına yol gösterici olacaktır. Kayı Plaza ile birbirinden farklı birçok işyeri açılacak, açılan bu işyerleri Bilecik’te istihdam yaratacaktır. Plazamızda mağazalardan spor salonlarına, restoran kafelerden çocuk oyun alanlarına her şey düşünülmüştür. Bilecik insanının nefes alacağı, alışveriş yapacağı, vaktini kaliteli ve güzel geçireceği Kayı Plaza’da modern mimarisi ile Bilecik’in simgelerine bir yenisi eklenecektir.
Bu yatırımı projelendirirken girişimcileri ve geleceği yatırım yapanları düşündük. Projenin yeri bu nedenle çok önemliydi. Kayı Plaza, Türkiye’nin en yoğun kara yollarından olan İstanbul, Sakarya, Bilecik aksanında bulunmasıyla, Çevre yolu ve Hızlı Tren’in hayata geçmesiyle doğru yatırımın adresi olacaktır.
Bu yatırımı projelendirirken tercih edilen, fark yaratmasına dikkat ettik. Çünkü ticaretin ve sosyal yaşamın merkezi olmak demek, Kayı Plaza ulaşım sorunu olmayan ticarethaneler, sosyal alanlar demektir.
Biz her ne kadar bu konuyu ticari olarak yapıyorsak da sonuçta kente bir eser olarak kazandıracağımızı düşünüyoruz. Plazanın 3 katını mağaza ve dükkanlar olarak düşündük. Onun üzerindeki kuleleri de ofis katları olarak düşündük. Gerçekten ofis açığının olduğunu ben de biliyorum. Bunlar modern, temiz, ısıtmasıyla soğutmasıyla ve bu yılın başında yürürlüğe giren binalarda enerji performansı yönetmeliği çerçevesinde düzgün bir ofis ve işyerleri olacağını arzuluyor, öyle planlıyoruz. Satış politikalarımızda hiçbir şekilde ayakları yere basmayan bir politika olmayacak. Yatırım yapmak isteyen, ihtiyacı olan herkesin kendi bütçesine göre bulabileceği mekanlar olacak. Satın almayı çok rahat yapabilecekler. Bunun yanında bizim 3 bankayla da anlaşmamız var. İsteyenler kredi kullanabilecekler. Ümit ediyorum ki, önümüzdeki yıl sonuna büyük ölçüde toparlanmış ve hizmete girmiş, Bilecik’imize katma değer sağlamış bir yapı olacağını düşünüyorum. 
 
“KAYI” İSMİ BİZE CAZİP GELDİ
 
Biliyorsunuz bu tür yapılar mutlaka ismiyle anılıyor. Burası Osmanlı’nın ilk çıkışıdır. Bu devleti kuranlar da Kayı Boyudur. Böyle bir isim bize cazip geldi.  Kapalı alanımız 16 bin 500 m2. 2 bodrumumuzda otoparkımız mevcut. 9 katımızı da ofis katı olarak planladık. 
Amacımız doğru bir yapı yapmak ve doğru şekilde pazarlamak. Satışlarımızda bunu arzuladık. Biz Bilecik’e geldiğimizde basının da çok iyi bildiği gibi, bizim de kulağımıza geldiği gibi bir takım olumsuz propagandalar oldu. Yani bu işi bizim almadığımız, geri planda birilerinin olduğu gibi bir takım yorumlar oldu. Bunu biz aldık ve biz yapıyoruz. Ne kimseye devretmeye ne de toplu bir şekilde satmaya niyetimiz yok. Yapıp parça parça satacağız” dedi.
Toplantıda söz alan Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “İlimizin girişimciliği açısından ve şehirleşmesi açısından çok önemli bir yatırımı bir sunum toplantısında birlikte olmaktan ayrıca büyük haz aldığımı ifade ediyorum. 
Gerçekten Bilecik’te yapılan anketlerin büyük bir oranında Bilecik’te öncelikli işlerden birisi bir alışveriş merkezi ve bir otopark ihtiyacının ön plana çıktığını görürsünüz. Bizler Bilecik Belediye Başkanlığı olarak halkımızın bu ihtiyaçlarını değişik şekillerde giderebilirdik. Malumuzun olduğu üzere daha önce şu anda Kayı Plaza’nın dikileceği yerle birlikte kültür sitesinin de içinde olduğu bir alan noktasında kapsamlı bir proje hazırladık. Fakat değişik hukuki sebepler nedeniyle bu zaman kadar onu gerçekleştiremedik. Son aşamada bu kültür sitesinin olduğu yerden vazgeçerek burada eski belediyemizin bulunduğu yer ve belediye, özel idare işbirliği içerisinde sinemanın bulunduğu yere Bilecik’imizin bu ihtiyacının bir kısmını karşılama noktasında bir yapı yapılması noktasında karar aldık. Bu kararımızı uygulama noktasında da değişik alternatifler vardı tabi.
Biz burayı Bilecik Belediye Başkanlığı adına kendimiz yapıp 20 katrilyonluk belkide büyük bir yatırımı buraya yaparak Bilecik’in diğer işlerinden ödün verebilirdik. Fakat yaptığımız araştırma ve hesaplarda amacın Bilecik’in bu ihtiyacını karşılamak ve halkımıza en verimli hizmeti sunabilmek olduğunu tespit ettiğimizden biz bu ihtiyacı karşılama noktasında sayın valimize ve özel idaredeki arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Biz şehirleşme açıcından kazancı değil çevresel ve kentleşme noktasındaki önceliği daha ön plana aldık.
Umuyorum bu proje gelecek yıl bittiğinde ilimizdeki çok önemli bir eksiği gidereceğiz. Şehrimizin vizyon  ve Prestij projelerinden birisi olacak. Halkımız bu anlamda ilk adreslerinden biri olacaktır diye umut ediyorum. Gelişmekte olan Bilecik’imizin bu ışığını görerek buraya yatırım yapmayı düşünen ve ciddi bir yatırım yapma eşiğinde olan Burçev firması yetkililerine teşekkür ediyorum ve yatırımlarının başarılı olmasını, bereketli olmasını ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. HASAN GÜNER
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments