KOCAELİ İTFAİYESİ BİLECİK’İ EĞİTECEK
admin • 24 Kasım 2010 18:01:54 
KOCAELİ İTFAİYESİ BİLECİK’İ EĞİTECEK

İKİNCİ GRUP GELDİ

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı profesyonel, yetişmiş personeli ve Çağa ayak uyduran son sistem teçhizatları ile göz doldururken diğer il ve ilçe belediyelerine de örnek oluyor. Gerek yurtiçi gerekse yurtdışından gelen itfaiye birimlerine eğitimler vererek tecrübelerini aktaran Büyükşehir itfaiyesi, Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde Türkiye'deki belediyelerden gelen itfaiye erlerinin eğitimini de üstlenmişti. Temmuz ayında başlayan eğitimler kapsamında Kocaeli'ye gelen ikinci grup itfaiye personeli teorik eğitimlerine başladı.

21 İLDEN 27 İYFAİYE ERİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi tarafından verilen eğitimler için gelen ikinci grup 27 kişiden oluşuyor. Balıkesir, Afyonkarahisar, Aydın, Bitlis, Giresun, Çorum, Hakkâri, Bilecik, Gümüşhane, Ordu, Denizli, Hatay, Muğla, Samsun, Burdur, Antalya, Mardin, Zonguldak, Konya, Tunceli ve Edirne Belediyelerinden oluşan itfaiye personeli 3 hafta sürecek eğitimden geçecek.

EĞİTİMLER 3 HAFTA SÜRECEK

İlk hafta teorik eğitimlerin yapılacağı çalışmada itfaiyecilik mevzuatı, yangın ve yangından koruma, trafik kazalarına müdahale teknikleri, yüksek açı kurtarma, kimyasal yangınlara müdahale teknikleri gibi konularda bilgiler sunulacak. Teorik eğitimlerin ilk gününde bir açılış konuşması yapan İtfaiye eğitim amiri Bülent Buldu misafir itfaiye personellerini hoş geldin diyerek eğitimlerin faydalı geçmesi temennisinde bulundu. Ardından iş güvenliği uzmanı Yasin Pekeroğlu " Genel iş güvenlik ve sağlık kuralları" konulu derse başlayarak eğitimlerin startını verdi.
 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments