KÖYDEKİ FUTBOLCU KIZLAR DESTEK BEKLİYOR

KÖYDEKİ FUTBOLCU KIZLAR DESTEK BEKLİYOR

“Küplü’ye Bir Tesis İstiyoruz”

Birçoğu İstasyon Mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim Okulunda eğitim gören kızlardan kurulu olan Küplü Kız Futbol Takımı, Bozüyük Halk Eğitim Kız Futbol Takımı ile karşılaştı.

 

Karşılaşma öncesi Küplü Spor Başkanı, kızların Antrenörleri  ve Teknik Direktörleri ile görüşmemizden aldığımız bilgilerle bu takımın hikayesini ve hazırlık maçının onlar için neyi ifade ettiğini öğrendik. Gazetemiz vasıtasıyla yetkililere seslenen yöneticiler Küplü’ye bir tesis istediklerini ve bu sporcuların çalışabilecekleri bir alan olmadığını da belirttiler. Kızlar İstasyon, Bekdemir Köyü , Kızıldamlar Köyü, Yeniköy, Söğüt’ten geliyor.  Buradaki kızların altyapısı İstasyon’daki Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim Okulundan geliyor. Daha önce Bilecik’te İl Birincisi olmuşlar, sonrasında Eskişehir’e gidip orada da ilimizi temsil etmişler ve yine birinci olmuşlar. Daha sonra Denizli’ye giderek orada da turnuvayı üçüncü olarak tamamlayıp Bilecik’e gelmişler.

“Bizler buna öncülük yapmak istiyoruz”

Küplü Spor Başkanı futbolcu kızlar için yaptığı açıklamada : “Bugün hazırlık maçına çıkacaklar kızlar, bu bir dostluk maçı. Bugünkü maçtan sonra ilerleyen zamanlar için bireysel olarak lisans çıkartmaya gideceğiz. Biliyorum ki okullarında okul takımı olarak oynuyorlar, iyiler. Ama bir kulüp olmak çok farklıdır. Bireysel lisansları oluyor burada. Harun abi başlarında hoca olarak görev yapacak bugün. Biz de yanlarında olacağız, işin keyfini çıkartsınlar ve kendilerini göstersinler. Bilecik’te henüz Bayan Futbol gibi bir lig yok. En az 4 tane takım gerekiyor Lig kurulması için. Bizler buna öncülük yapmak istiyoruz. İlerleyen süreçte kendilerini bizim bünyemize kazandırabilirsek eğer ailelerinin izniyle tabii ki çünkü çoğunun yaşı 18 altında olduğu için aile izinleri de gerekiyor. Bunların çeşitli prosedürleri var tabii. Kazandırırsak ve bir takım oluşturabilirsek, her biri farklı farklı yerlerden geliyor ve bir arada oynama fırsatı da bulamadılar hiç. Hazırlık çalışmaları yapabilecekleri bir alanları olmadı.  Genel olarak birçoğu bahsettiğimiz okuldan geldi. Orada bir takımları var kendilerinin. Bu tarz faaliyetlerle daha çok ilgi çekebileceğizdir inşallah Bilecik’te. Belki birkaç takım oluşacak ve sonra da bir lig oluşacaktır. Bunun için Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu da destek veriyor. Bu güzel bir başlangıç olacak diye düşünüyoruz biz.

 

“Bayan Futbolunun ilerlemesi için sponsorlar gerekiyor”

Küplü Spor Başkan Yardımcısı Hüseyin Demirbaş:  “Başkanımızın da dediği gibi gösteri amaçlı bir maç olacak bu. Seslerini duyurmak amaçlı da bir maç olacak. Sadece bir başlangıç olsun, Bilecik’e Bayan Futbol Takımının aşılanması amaçlı yapılan bir şey. Amaç sadece bu. Maçtan sonra da yine keyifli bir yemek olacak, keyif içerisinde geçireceğiz bu günü inşallah. Bilecik’te Bayan Futbolun daha da ileriye gidebilmesi için sponsorlarımız gerekiyor. Bunlara değinmek gerekiyor. Küplü Spor Kulübü olarak sponsorlarımız İbrahim Başaran, Adıyamanlı Çiğköfteci Erkan Usta, Güzeller Ticaret. Buraların katkıları ile malzemelerimiz hazırlanıyor, çeşitli etkinliklerde yardımcı oluyorlar. Fakat Bilecik Bayan Futbolu çok duyarsız.

“Küplüspor Kulübü olarak Bilecik ilinde tesisi olmayan tek kulübüz”

Buradan sesleniyorum yetkililerden yardım istiyoruz, Belediye Başkanımız yardımcı oluyor ama futbol oynayacakları bir yerleri yok bu gençlerin. Ancak okullarında spor yapabiliyorlar. Örnek olarak bir kızımız var mesela Allah vergisi bir yeteneği var. Ama ben onun Bilecik’te durmasını istemiyorum, harcanmasını istemiyorum. Bilecik’te durursa 3-4 yıl sonra hiçbir şey olmayacak. Ama Bilecik’in dışında olsaydı bu kızın elinden tutacaklardı. Bakın Manisa’daki turnuvaya Konak Belediye’sinin Teknik Direktörü gitti izlemeye ve beğendi kızımızı, dediler ki gelsin biz değerlendirelim. Fakat bunun iznini biz veremiyoruz mecburen ailesi ile gitmesi lazım, iş olanağı olmadığı için herhalde kaptıracağız yani burada olmayacak.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam