KÖYLER ARASI DOSTLUK YEMEĞİ
admin • 25 Haziran 2011 09:26:07 
KÖYLER ARASI DOSTLUK YEMEĞİ

 

Köyler, Bilecik Belediyesi 2. Köyler Arası Futbol Turnuvası kapsamında Belediye Başkanı Yağcı’nın verdiği dostluk yemeğinde bir araya geldi. Geçen yıl ilki düzenlenen ve 8 köyün katıldığı turnuvada bu yıl 2. Köyler Arası Futbol Turnuvasına 17 köy katıldı.
Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Taşdelen, İl Sağlık Müdürü M. Ali Fidan ve Gençlik Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk’un da iştirak ettiği yemekte konuşma yapan Başkan Selim Yağcı: “Bilecik Belediyesi tarafından tertip edilen köyler arası futbol turnuvası münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz yemeğe teşrifleriniz sebebiyle teşekkür ediyorum.
Bizler hangi köyde, hangi yerde ve hangi makamda hangi mevkide olursak olalım, etle tırnak gibi bu coğrafyanın bir araya getirdiği ayrılmaz parçalarız ve eminim ki herhangi birimizin bir acı olsa diğer köylerimiz de o acıyı ve ızdırabı hisseder. Birimizin mutluluğu diğerlerimizi de mutlu eder. Bu inanca sahip ve gerçekten Şeyh Edebalı diyarı, kuruluş ve kurtuluşun beşiği dediğimiz toprak insanının olması gereken bu inanca sahip bir topluluğuz. İşte köyümüzle ve şehrimizle bir bütünüz diye yola çıktık ve ben de hasbelkader Cumalı Köy’den çıkan bir kardeşiniz olarak Bilecik’te belediye başkanlığı yapmanın ve tüm ilimize hizmet etmenin gerçekten mutluluğunu ve gururunu yaşıyorum.
Dedik ki köylerimizdeki gençleri de motive edelim. Kendi aramızdaki ve gençlerimiz arasındaki birlik ve beraberlik duygularını geliştirelim ve her geçen gün göç veren köylerimizde ailevi duyguları artıralım, önce kendi aralarında tek yumruk olmalarını sağlayalım daha sonra da il bünyesinde bu organizasyonu gerçekleştirelim ve aynı zaman dilimi içerisinde de maalesef ilimizde performansını yitirmiş bulunan futbola bir ivme ve hareketlilik kazandıralım gelecek zamanda oluşacak profesyonel futbol kulüplerimize zemin oluşturalım düşüncesi ile geçen yıl başlattığımız bir turnuvayı bu yıl da devam ettirdik.
Tabi başlangıçta geçen yıl 8 takımla başladığımız bu turnuvanın açık söylemek gerekirse 17’ye yükselmiş olmasının yapmış olduğunun çalışmanın ne derece doğru olduğunun en önemli göstergesidir. Ama bunları düşünürken nedendir niçindir niyedir bilemiyorum ama bunları da herkes kendi iç dünyasında analizini yapar buradaki esas amacın spor yapmak dostluk kardeşlik arkadaşlık hoşgörü ve kaynaşmak olduğu halde bir noktadan sonra kazanma hırsı ön plana çıktı. Tabiî ki burada kazanma ve iddia olacak ama bu kazanma başkalarının rencide edilmesi üzülmesi kırılması yaralanması boyutunda olmaması gerekiyor.
Buna rağmen devam ettik devam da edeceğiz. Belki de seçim atmosferinin getirmiş olduğu bir gerginlik bir tansiyon da olabilir. İstemediğimiz arzu etmediğimiz olaylara sahne oldu. Bunda eksiklik varsa en büyük eksiklik mutlaka bu organizasyonu yapan sıfatıyla öz eleştiri yaptığımızda kendimizdedir.
Diğer kurumlarımızda da bu turnuva nedeniyle kendine düşen bir payı vardır. ama belediye başkanlığı olarak üzerimize kanuni bir görev olmadığı halde sırf gençlerimizi motive etmek birlik ve beraberlik duygusunu aşılamak amacıyla çıkmış olduğumuz bu turnuvayı gönül sahada bitirmek isterdi. Ama bu turnuvayı burada yine ter akıtan arkadaşlarımızla birlikte tatlılıkla bitirelim tatlı yiyelim tatlı konuşalım düşüncesi ile burada basınımızın huzurunda hep birlikte toplandık.
Gönlümüz bu tür olayların şehrimizde olmaması birbirimizi kırmamamız. Çünkü burada şampiyonluk mutlaka bir prestijdir ama dünyanın sonu değildir. Çünkü bizler köyler olarak bizler birbirimizi gerçekten seviyoruz. Başka yerler gibi değiliz. Yani bir köyümüz diğer köyümüzü olmadan yaşaması mümkün değil. Kız almışız kız vermişiz. Bu maçlar bu kaynaşması daha çok artırması için yapılıyor. İnşallah bundan sonra da başladığımız bu yolda kesinlikle geri duymayacağız. Mutlaka hedefimiz uzun olduğu sürece inişler çıkışlar olacak. Bu sene burada aksayan ve eksik olan hususları gidereceğiz. Gelecek zaman dilimi içerisinde inşallah daha organize olmuş şekilde gençlerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.
Bu turnuva şunu gösterdi ki köylerimiz arasından 17 takım çıktı daha da fazla çıkar. Ciddi bir futbolcu potansiyelimiz var ve bu potansiyelin ortaya çıkarılmasında ve desteklenmesi noktasında da şehrin belediye başkanı olarak kendimi sorumlu atıyorum. Köylerimizde sportif anlamda destek ve teşviklerimiz her zaman devam edecektir. Sizlerin geleceğe emin adımlarla yürümesi bizleri son derece mutlu eder. Sizlerin birlik beraberlik kardeşlik içerisinde yarışmanız yaşamanız çalışmanız bizlere büyük gurur ve keyif verir. İnşallah bu turnuvalar üzücü olaylar da olsa geride kalmış üzücü olayları hep birlikte unutacağız kardeşlerimizi pekiştireceğiz eksik ve aksaklıklarımızı gidereceğiz ve medeniyet yolculuğunda birlik ve beraberlik içerisinde devam edeceğiz. Sportif anlamda da sizler önemlisiniz. Bu turnuvalar farklı gelişmelerle gelecek zaman dilimi içerisinde de inşallah toplanıp daha neler yapabiliriz düşüncesi ile gerçekleşecektir. Biz yöneticiyiz. Olayları soğuk kanlılıkla gözlemleriz ve hiçbir kimseye de kızmayız küsmeyiz darılmayız.”dedi.
Yağcı konuşmasının ardından, turnuvaya destek vermelerinden ötürü Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneğine, Gençlik Spor İl Müdürü Lütfü Doyuk’a, Sağlık Müdürü Dr. M. Ali Fidan’a, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Taşdelen’e plaket verildi.
Başkan Yağcı “biz turnuvayı sahada bitirmek isterdik ama bu yılın şartları böyle gelişti. Bazen olanda da hayır vardır diyoruz. Bu yıl ki şartları çok fazla zorlamak istemedik. Onun için geriye 3 tane takımımız kaldı. Bu takımlarımız içerisinde yaptığımız değerlendirmede ve takımlarımızla yaptığımız görüşmede Cumalı Köy sahaya çıkmamayı birinciliğin Kendirli Köyü’ne verilmesini tercih etti. Amacın yarışmaktan öte katılmak olduğunu ifade etti. Biz de bu anlamda Cumalı Köyü centilmenliğinden ötürü tebrik ediyoruz. Bu turnuvanın birincisi olarak da Kendirli Köyü’müzü ilan ediyoruz” diyerek takım kaptanına birincilik kupasını ve 3 cumhuriyet altınını teslim etti. Cumalı Köy ikinci, Deresakarı Köyü ise üçüncü ilan edildi. HASAN GÜNER
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments