KUTLAMALARDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER
admin • 23 Nisan 2011 19:21:06 
KUTLAMALARDAN RENKLİ GÖRÜNTÜLER

    Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden törene, Bilecik Valisi İbrahim Akpınar, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Şafak Karakoç, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Yılmaz, Bilecik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ramazan Akyol, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü İbrahim Demirci, Vali Yardımcıları Süleyman Deniz, Hasan Kayhan ve Eflatun Can Tortop ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.
    Edebalı Stadı'nda devam eden tören, Vali Akpınar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Karakoç ve Belediye Başkanı Yağcı'nın, halkı selamlamasıyla başladı.
    İl Milli Eğitim Müdürü Üner Dilek, burada yaptığı konuşmada, çocuklarına değer vermeyen, sahip olmayan, onlar için gerekli hizmet ve yatırım yapmayan milletlerin geleceklerinin güvenli ve iyi olamayacağını kaydetti.
    Çocuklarını ve gençlerini iyiliğe, güzelliğe, üreticiliğe, yaratıcılığa, doğruluğa yönelten ailelerin ve milletlerin geleceklerinin daha iyi, daha sağlıklı, zengin, güçlü ve güvenli olacağını ifade eden Dilek, şöyle konuştu:
    ''Atatürk, milletin bir daha parçalanma ve yok edilme sınıra gelmemesi, geleceğin aydınlık ve güvenli olması için, çocukların ve gençlerin daha iyi, bilinçli, uyanık, cesur, milli ahlaklı, karakterli, yapıcı, iradeli ve kudretli olarak yetiştirilmesi istedi. Milli egemenlik, millete ait olan maddi ve manevi her şeyin temelidir. Milli egemenliğe sahip olmak, millet olmaktır. Milletin, kendisiyle ilgili kararları kendisinin alması, kendi kaderi ve geleceği hakkında kendisinin karar vermesi demektir. Bundan sonra görev ve sorumluluklar çocuklarındır. Çünkü bu milletin bir ferdi olmanın, bu vatanın bir vatandaşı olarak yaşamanın hakları olduğu kadar, görevleri, sorumlulukları ve yükümlülükleri de vardır. Dünya milletleri arasında daha önde olmamız, dünya çocukları ve gençleri arasında da önde yarışmamız ve yaşamamız buna bağlıdır.''
    Şiirlerin ve öğrenci andının okunmasının ardından kutlamalar kapsamında düzenlenen spor faaliyetlerinde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
    Tören, ilköğretim okullarından oluşan halk oyunları ekibinin, jimnastik grubunun ve öğrencilerin gösterileriyle sona erdi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Bozüyük, Söğüt, Gölpazarı, Osmaneli ve Pazaryeri ilçelerinde coşkuyla kutlandı.
    Bozüyük'teki kutlamalara Kaymakam Oktay Kaya, Garnizon Komutanı Binbaşı Gökhan Aydın, Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu, Cumhuriyet Başsavcı vekili Ömer Kartal, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı.
    Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Stadındaki tören, protokolün halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı.
    İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Demir, törende bir konuşma yaptı. Kutlamalar halk oyunları ekibinin ve öğrencilerin hazırladığı gösterilerle sona erdi. Bir grup öğrenci de tören de bez üzerine boya ile Türkiye haritası çizdi.
    Kutlamalar kapsamında Kaymakamı Kaya, Belediye Başkanı Berberoğlu ve ilçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, makamlarını temsili olarak ilköğretim okulu öğrencilerine bıraktı.

SÖĞÜT İLÇESİNDEKİ KUTLAMALAR      
    Söğüt ilçesindeki kutlamalar, Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başladı.
    İlçe Standında düzenlenen kutlamalara, Kaymakam Vural Karagül, Garnizon Komutanı Binbaşı Emin Alan, Belediye Başkanı Osman Güneş, Cumhuriyet Savcısı Tolga Uzel, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
    Program, Kaymakam Karagül, Garnizon Komutanı Binbaşı Alan ve Belediye Başkanı Güneş halkın ve öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamasıyla başladı.
    İlçe Milli Eğitim Müdürü Bektaş Uçkun, burada bir konuşma yaptı. Şiirlerin ve öğrenci andının okunmasının ardından program, kutlamalar kapsamında düzenlenen spor faaliyetlerinde dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi, halk oyunları ekibinin ve öğrencilerin hazırladığı gösterisi, halat çekme, çuvalla yürüme yarışması ve tören geçişiyle sona erdi.
    Kutlamalar kapsamında Kaymakam Karagül, Belediye Başkanı Güneş ve Cumhuriyet Başsavcısı Uzel makamlarını bir süreliğine öğrencilere teslim etti.
     
GÖLPAZARI İLÇESİNDEKİ KUTLAMALAR
    Gölpazarı ilçesindeki kutlamalar, Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencisi Zeynep Topçu'un Kaymakamlık, Gazi Mihal İlköğretim Okulu öğrencisi Mete Keskin'in Garnizon Komutanlığı, Gazi Mihal İlköğretim Okulu öğrencisi Recep Yavuz'un Belediye Başkanlığı ve Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencisi Mehmet Batuhan'ın Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu bir süreliğine teslim almasıyla başladı.
    Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasıyla başlayan kutlamalar, hava muhalefeti nedeniyle İlçe Spor Salonu'nda devam etti. Kutlamalara, Kaymakam Ömer Şahin, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Binbaşı Gökhan İnan, Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Cumhuriyet savcısı Fatih Ekinci, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
    Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Yazıcı, törende bir konuşma yaptı. Kutlamalar, şiirlerin okunması, halk oyunları ekibinin ve öğrencilerin hazırladığı gösterileri sunmasının ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
     
OSMANELİ İLÇESİNDEKİ KUTLAMALAR
    Osmaneli ilçesindeki törenler, Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.
    Atatürk İlköğretim Okulu'ndaki kutlamalara Kaymakam Ali Ada, Osmaneli İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Ramazan Karedere ve Osmaneli Belediye Başkanı Mehmet Işıkan, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
    Törenler, günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından, şiirlerin okunması ve ilköğretim okulu öğrencilerinin hazırladığı gösterilerle devam etti.
    Tören, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.
     
PAZARYERİ İLÇESİNDEKİ KUTLAMALAR
    Pazaryeri ilçesindeki törenler, Atatürk Anıtı'na çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
    Törene, Pazaryeri Kaymakam vekili Fatih İzmir, Garnizon Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Ferhat Şimşek, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Enis Ziya Erken, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
    İlçe Stadı'nda kutlamalar Kaymakam vekili İzmir, Garnizon Komutan vekili Kıdemli Başçavuş Şimşek ve Belediye Başkanı Yalçın'ın öğrencilerin bayramını kutlamasıyla devam etti.
    İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, törende bir konuşma yaptı. Tören, öğrenciler tarafından şiirler okunması, öğrencilerin hazırladığı gösterileri sunması ve yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments