Kuvvetli Yağış ve Lodos Geliyor
admin • 23 Kasım 2010 10:45:37 
Kuvvetli Yağış ve Lodos Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmeye göre, Türkiye bugün öğle saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek.
Kıyı Ege'de başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, zamanla Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde görüleceği bekleniyor.
Sağanak yağışların bugün; Edirne, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olacağı, Lodosun Marmara ve Ege bölgelerinde saatte 50 – 80 km. hızla kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Yağışlı havanın yarın; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde etkisini sürdüreceği, Lodosun Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile Batı Karadeniz bölgelerinde saatte 30 – 50 km. hızla kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.
Perşembe günü, doğu ve güneydoğu Anadolu bölgeleri dışında tüm yurtta devam edecek sağanak yağışların İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Alanya, Bilecik, Yalova, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
Halen yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, bugün kuzey, iç ve batı bölgelerde 3 ila 5 derece daha artacak, yarın Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.
Bugün: Edirne, Çanakkale, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinde, Perşembe günü; İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Alanya, Bilecik, Yalova, Bolu, Düzce ve Karabük çevrelerinde beklenen kuvvetli yağışlar ile Lodos fırtınasının oluşturacağı, sel, taşkın, su baskını, çatı uçması, baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları gerekiyor. (Cihan Haber Ajansı)

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments