MARMARALI GAZETECİLER BASIN İLAN KURUMU’NDA
Hande Nur Uysal • 28 Haziran 2022 18:04:14 
MARMARALI GAZETECİLER BASIN İLAN KURUMU’NDA

Marmara Gazeteciler Federasyonu üyesi Gazeteciler Cemiyetlerinin Başkanları ve yöneticileri, Basın  İlan Kurumu Genel Müdürlüğüne atanan Cavit Erkılınç’ı İstanbul’daki makamında ziyaret etti.
Ziyarette, basının sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin bilgi veren Marmara Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Demir, TBMM gündemine gelen Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören teklifle ilgili görüşlerini paylaştı.
Yeni yasanın basının dijital dönüşümü yanı sıra ‘merdiven altı’ yayıncılığın önlenmesıne   de hızlı katkı sağlayacağına dikkat çeken Demir, “Kanun teklifinin yasalaşması ile birlikte Basın İlan Kurumu’nda önemli düzenlemeler yapılması gündeme gelecek. İnternet mecrasındaki haber sitelerinin resmi ilan alabilmesi için gerekli kriterleri Basın İlan Kurumu Genel Kurulu belirleyecek.Bu noktada her türlü katkıda bulunmaya hazırız.” dedi.

Demir, pandemi sürecindeki hızlı ve etkili kararlarıyla Anadolu Basınına can suyu olarak ayakta kalmasına sağladığı katkı nedeniyle de Basın İlan Kurumu yönetimine teşekkür etti.
Yerel basının önemine dikkat çeken Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç da, ziyaretten memnunluk duyduğunu belirterek, “Basın, gelişmiş demokrasilerin 4. gücüdür. Bu anlayışla, basınımızın gelişerek güçlenmesi için çalışıyoruz. İşbirliği içinde önemli projelere imza atacağımıza inanıyorum” dedi.
Marmara Gazeteciler Federasyonu heyetinde Genel Başkan Ramazan Demir’in yanı sıra, Genel Başkan Vekili Sinan Tunç, Yönetim Kurulu üyeleri Hafize Akıncı, Mehmet Ergün, Müjdat Çetin ile Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti kurucu Başkanı İsmet Akıncı, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Ümit Babacan da yer aldı.guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x