MECLİS, ÇELİK İLE YOLA DEVAM DEDİ
admin • 4 Nisan 2011 20:13:33 
MECLİS, ÇELİK İLE YOLA DEVAM DEDİ

Hasan GÜNER
    Dün saat 10.30'da gündem maddelerinin okunması ile başlayan toplantıda il genel meclisi başkanı, başkan vekilleri, asil ve yedek katip üyeleri, ihtisas komisyonu üyeleri ve il encümeni seçimleri yapıldı.
    Gizli oylama ile gerçekleştirilen meclis başkanlığı seçimi için önerilen tek isim H. Hüseyin Çelik oldu. Çelik, 19 oyun 15'ini aldı. 3 oy boş ve 1 oy İbrahim Polat'a çıktı.
    Başkanlık vekilliğine önerilen Hayati Kaba (19 oy) birinci ve Erol Duğan (13 oy) ikinci başkan vekili seçildi. Nuri Arslan (19 oy) ve Hüseyin Ünal (19 oy) asil katip üye, Hüseyin Öteyaka (18 oy) ve Nazmi Ceyhan (15 oy) yedek katip üye seçildiler.
    Yapılan bu seçimlerin ardından beş dakikalık mola verildi. Mola ardından kısa bir konuşma yapan Meclis Başkanı H. Hüseyin Çelik:
    "İl Genel Meclisi olarak bugün önemli bir çalışmayı gerçekleştirdik. Biz Bilecik İl Genel Meclisi olarak ilimizin, ilçelerimizin, belde ve köylerimizin bir çok meselesini bu salonda meclis üyesi arkadaşlarımızla konuşuyoruz, tartışıyoruz ve bütün çalışmalarımız bizim ilimizin şartlarını biraz daha iyileştirmek, insanımızı biraz daha rahat ettirmek içindir.


    Biraz önce Hayati Bey'de vurguladı. Bilecik İl Genel Meclisi olarak 81 il içinde marka olacak bir il genel meclisimiz var. Ben diğer illerde yapılan toplantılarda durumu gördüm. Bunu boşa değil bilerek söylüyorum. Bizim iki yıldır burada yaptığımız çalışmalara bakılırsak ve aldığımız kararlara şöyle bir zaman ayırırsak o zaman Bilecik İl Genel Meclisinin bir marka olduğunu göreceksiniz. Çünkü iktidarımız ve muhalefetimiz birbirimize gereksiz muhalefet etmedik. İnşallah kalan süre içerisinde de bizim bu güzel çalışmalarımızın devam edeceğine inanıyorum. Ayrıca bugün bana desteğini veren veya vermeyen meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz yerelde bu işleri yapmak pek kolay bir iş değil. Ben ferdi olarak hiçbirşey yapamayacağımı da biliyorum. Biz birlikte hareket edebilirsek birşeyler üretiriz. Edemezsek hiçbirşey yapma şansımız da yok" dedi.
    Çelik'in konuşmasının ardından açık oylama ile yapılan ihtisas komisyonlarına üye seçimi şu şeklinde sonuçlandı:
    *Plan ve bütçe komisyonu: Ertuğrul Tuğrul, Nazmi Ceyhan, Hayati Kaba, Turgay Yılmaz, Osman Varolu,
    *İmar ve bayındırlık komisyonu: İbrahim Polat, Tuğrul Ünsal, Erol Duğan, Osman Gündüz, İ. Zeki Uyanık,
    *Eğitim, kültür ve sosyal hizmetler komisyonu: Tuğrul Ünsal, Hayati Kaba, Nuri Arslan, Hüseyin Elmas, Osman Varolu,
    *Çevre ve sağlık komisyonu: Nail Dağlı, İbrahim Polat, Hüseyin Ünal, Halit Gölcan, İ. Zeki Uyanık,
    *Araştıma ve geliştirme komisyonu: Erol Duğan, Hüseyin Ünal, Hüseyin Öteyaka, Hikmet Turhan, Osman Varolu,
    *Tarım ve hayvancılık komisyonu: Tuğrul Ünsal, Hüseyin Öteyaka, Nazmi Ceyhan, Turgay Yılmaz, İ. Zeki Uyanık,
    *Sanayi ve ticaret komisyonu: Nuri Arslan, İbrahim Polat, H. Hüseyin Çelik, Hüseyin Elmas, İbrahim Güvencin,
    “İnsan hakları ve kadın-erkek eşitliği komisyonu: Erol Duğan, Ertuğrul Tuğrul, Kemal Ünver, Osman Gündüz, İbrahim Güvercin.
    Öneriler dinlendikten ve kapalı oylama yapıldıktan sonra Hayati Kaba (19 oy) , Nail Dağlı (18 oy), Nazmi Ceyhan (15 oy), Hüseyin Öteyaka (18 oy) ve Kemal Ünver (16 oy) il encümeninde görev alacak 5 isim oldular.
    Başkanlık oylamasında olduğu gibi il encümeni seçimlerinde de aday gösterilmemesine rağmen İbrahim Polat'a oy verilmesi dikkat çekti.
    Yapılan oylamalar sonrası toplantı son buldu.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments