MERAL: “FATİH ERBAKAN’A SEVGİM SEMPATİM GENEL MERKEZLE ARAMIZI AÇMIŞTI.”

MERAL: “FATİH ERBAKAN’A SEVGİM SEMPATİM GENEL MERKEZLE ARAMIZI AÇMIŞTI.”

Meral yaptığı basın açıklamasında genel merkezin kendisini milli görüş lideri Necmettin Erbakan’ın oğlu olan Dr.Muhammed Ali Fatih Erbakan’ın genel idare kurulu üyesi olduğu için ve Genel Başkan Mustafa Kamalak’ın listesine karşı yarıştıklarından dolayı genel merkez ile ters düştüğünü ifade etti. Geçtiğimiz günlerde genel merkez tarafından görevden alınan İbrahim Meral şu açıklarda bulundu;

 

“GENEL MERKEZ YAPTIKLARIMA DEĞİL GÖNLÜMDE OLANA GÖRE BENİ DEĞERLENDİRDİ.”

 

 “Basın açıklamasının amacı bundan birkaç gün önce sosyal medyadan paylaştığım yazılar haber oldu. Onun üzerine de sorulan sorulara karşılık bir cevap verme ihtiyacı doğduğundan dolayı bu basın toplantısı yapmış bulunuyoruz. Türkiye’mizin dünya gündeminin ekonomik, terör gündemiyle çalkalanırken milli görüşe olan ihtiyaç her geçen daha da büyümektedir bunu farkındayız. Çünkü biz biliyoruz ki milli görüşün temel ilke ve prensipleri İnancısızından kaynaklanan hem ekonomisi, hem siyaseti, hem de toplum ahlakıyla ilgili bizim inancımızın ete kemiğe büründürülmüş günümüze yansıtılmış halidir milli görüş ve adil düzen. Biz bunu hep kodlu söyledik. Malum kanunlar, yasaklar bizim böyle şifreli söylememize sebebiyet veriyordu. Şimdi bu söylediklerim malumun ilanı oluyor belki de.

1989 yılında Refah Partisi gençlik kollarıyla başlayan siyasi mücadelemiz, Refah Partisi gençlik kolları üyesi, Refah Partisi gençlik kolları yönetimi, Refah Partisi gençlik kolları başkanlığı, Fazilet Partisi merkez ilçe teşkilat başkanı, Saadet Partisi il yönetim kurulu üyesi, 2004 Belediye Başkanlığı adaylığı, 2011 Bilecik Milletvekili adaylığı, 2010’ dan sonrada 5 yıllık bir il başkanlığımız devam etmekte idi.

Bizden sert açıklamalar bekleniyorsa bu olmayacak. Bizim partimizle veya davamızla hiçbir sorunumuz yok. Bir gönülde 2 insan olunca böyle problemler çıkabiliyor. 2014 meclisinde olan Saadet Partisi büyük kongresinde 2 listeyle kongreye gidildi. Birisi Genel Başkanımız Mustafa Kamalak beyin listesi diğeri de milli görüş liderinin oğlu olan Dr.Muhammed Ali Fatih Erbakan beyefendinin listesi yarıştılar. Ben bu kongrede Fatih Erbakan beyin genel idare kurulu üyesiydim. Biz kongreyi kaybettiğimiz zaman etik olsun diye kurula sözlü istifamızı verdik. Genel merkez bunu kabul etmedi. Bunu il teşkilatları tarafından belirlenmesi gerektiğini söylediler. Sonuç olarak göreve devam etme kararımız çıktı. Bizde göreve devam ediyorduk. Tabi kongrede diğer listeden aday olmamız sebebiyle insanın fıtratında olduğu üzere diğer insanlara şüpheyle bakılır, bizde kendi fikrimizden ve zikrimizden doğru gelenleri, sıkıntıları dile getiriyorduk, yeri geliyor eleştiriyorduk, yeri geliyor tavır alıyorduk. Bu durumda sanırım genel merkezde sıkıntı yaratmış olmalı ki 2015 Milletvekili seçimlerinde hem de Bilecik ilçe kongrelerimizde bizim istemediğimiz şekilde gelişmeler yaşandı.

Genel Merkez yaptıklarıma değil gönlümde olana göre beni değerlendirdi.

Genel merkez yaptığımız hizmetlere değil de gönlümde olan Fatih Erbakan sevgim sempatim aramızı açmıştı. Biz partiyi büyütmeye çalışırken, merkez bu tutumuyla bölüyor. Vakıfçı ve genel merkezci diye. Biz Fatih beyin Genel merkeze tekrar alınması için teklif yaparken, genel merkez buna sıcak bakmadı.

İki hafta önceki il başkanları toplantısında biz genel merkezin hem genel söylemleriyle hem de iç meselelerimizle ilgili bir eleştiri yapmıştık. Bu eleştiri sonucunda geçtiğimiz çarşamba günü Genel başkan yardımcımız telefonla bizi arayarak teşekkürlerini, bir değişiklik yapılmasını söyledi ve görevden alındığımı söyledi. Biz de kendisine teşekkür ettik. Geçtiğimiz çarşamba günüyle bizim Bilecik il başkanlığı görevimiz sona ermiştir. Bu Saadet Partisi’yle gönül bağımızın koptuğu ya da davamızdan vazgeçtiğimiz anlamına gelmez.

Fatih Erbakan'ın kurduğu Erbakan Vakfı ile yoluna devam edeceğini açıklayan İbrahim Meral '' Fatih Erbakan'ın kurduğu Erbakan Vakfı'nı Bilecik'te de kurmak için kendisiyle görüşeceğiz. Kendisini Bilecik'e davet edeceğiz. Vakıf çalışmasını yapmayı düşünüyoruz.''

Basın açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Meral.

Yeni İl Başkanı belli mi? sorusuna; ''Yeni il başkanı belli oldu. Osmaneli İlçe teşkilatından Fuat Göçer oldu. Muhtemelen arkadaşımızda görevi resmen aldığında bir basın açıklamasıyla bunu ilan edecektir.'' dedi. Mehmet Turgut istifa edecek mi sorusuna ise Mehmet Turgut ise konuyla alakalı '' Biz bu davaya particilik oynamıyoruz. Ve bu cihat davasında istifa olmaz. Bizde üzerimize düşeni yapacağız ve görevden alınırsak da bu davayı, mücadeleyi daha da ileriye götürecek kişiler varsa biz zaten seve seve onlara bırakırız.''İfadelerini kullandı. MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam