’’MEVLANA KALBE DÜŞÜNCE’’ PROGRAMINDA PEYGAMBER EFENDİMİZ VE MEVLANA ANLATILDI
admin • 23 Aralık 2015 10:34:43 
’’MEVLANA KALBE DÜŞÜNCE’’ PROGRAMINDA PEYGAMBER EFENDİMİZ VE MEVLANA ANLATILDI

Televizyon ekranlarının sevilen ismi Usta Sunucu Serdar Tuncer ile Bilecik'i kültür ve sanat etkinlikleri ile buluşturmaya devam eden Bilecik Belediyesi, birbirinden güzel konu ve konukları ilimizde ağırlamaya devam ediyor.

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programda Sunucu Serdar Tuncer, konuğu Prof. Dr. Emin Işık ile Peygamber Efendimizin dünyaya teşrifleri olan Mevlid Kandili dolayısıyla O'nun hayatı ve bizler için taşıdığı önemi anlattı.

Peygamber aşığı Hazreti Mevlana'nın yaşamı, düşüncesi ve hayat felsefesi hakkında bilgilerin de paylaşıldığı programda Prof. Dr. Emin Işık, birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu.

 Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen programa; Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Bilecik 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Bilecik Belediyesi Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Sanatçı Cihan Yıldız ve ekibinin ilahiler ile geceye renk kattığı programda Usta Sunucu Serdar Tuncer, Naat-ı Şerif ve şiirleri seslendirdi.

Ecdat toprakları olan Bilecik'te olduğu için büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Prof. Dr. Emin Işık, Bilecik'te İslam ve Türk Milleti tarihine büyük katkılar sunan değerli büyüklerin olduğunu kaydetti.

Yoğun ilgi ve büyük katılımın olduğu programın sonunda Belediye Başkan Vekili Nihat Can ve Prof. Dr. Azmi Özcan, Prof. Dr. Emin Işık'a, üzerinde 3 boyutlu Osmanlı Arması bulunan tablo hediye etti.Program sonunda konuklara helva ikramı yapıldı.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments