MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: Müzakere şehit anneleriyle yapılmalıdır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: Müzakere şehit anneleriyle yapılmalıdır

Karakaya, bir dizi ziyarette bulunmak üzere geldiği Bilecik'te, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Tankut, İl Başkanı Hüseyin Köymen, Merkez İlçe Başkanı Sinan Özkeskin ile birlikte Şeyh Edebali Türbesi'ni ziyaret ederek, dua etti. 
     Burada, Edebali Kültür ve Araştırma Derneği Başkanı Arif Durmuş, Karakaya'ya Osmanlı arması, Şeyh Edebali'nin resmi ile vasiyetinin bulunduğu üç ayrı tablo hediye ederek, ayva lokumu ikramında bulundu. 
     Daha sonra parti binasına geçen Karakaya, burada düzenlediği basın toplantısında MHP'nin 9 ilde bölge açık alan toplantıları yapmayı planladıklarını belirterek, bu toplantıların ilkini 23 Mart'ta saat 15.00'te Bursa'da ''kuruluş'' adında yapacaklarını bildirdi.
     Türkiye'nin büyük bir çıkmazda ve sancıda olduğunu ileri süren Karakaya, ''AK Parti iktidarının ayaklar altına aldığı doğrudan Türk milletidir. Türk milli onuru, Türk istikbal ve istiklalidir. Türk milletinin muazzam müktesebatıdır. Türk milliyetçiliği fikri ise bizim göğsümüzde, gönlümüzde ve düşünce sistemimizde dört başı mamur bir şekilde hüküm sürmektedir. Başbakan da olsanız, Cumhurbaşkanı da olsanız, kim olursanız olun hiç kimsenin ne hakkıdır, ne haddidir, Türk milletini ve Türk milliyetçiliğini ayakların altına alması'' diye konuştu. 
     Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter bir devlet olduğuna dikkati çeken Karakaya, ''Türk milleti ayrılık kabul etmeyen bir bütündür. Türkiye Cumhuriyeti ebedi yurdumuzdur. Al bayrağımız, bağımsızlığımızın, egemenliğimizin sembolüdür. Milli birlik ve bütünlüğümüzün temelleri tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek dil ülküsüdür'' ifadelerini kullandı. 
     Türk milliyetçiliğini insani olmamakla eleştirenlere, Türk milliyetçiliğinin fikir ve felsefesini iyi anlamaları tavsiyesinde bulunan Karakaya, şöyle devam etti: 
     ''Türk, sadece bir ırkın adı değildir, bir milletin adıdır. Türk demek, adalet, İslam, insanlık demektir. İyi idrak etmeliyiz. BDP'li milletvekilleri AK Parti'nin başlattığı süreci kastederek, 'gerillalar boşa ölmedi' demektedirler. AK Parti kadroları ve bir hata sonucu AK Parti'ye oy verenler artık görmelidir ki, bu söz şehitlerimizin boşa öldüğü anlamına gelmektedir. Müzakere şehit anneleriyle yapılmalıdır. Alınacak fikir ve akıl, şehit annelerinden olmalıdır. Başka her yol aziz şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktan öteye gitmekle kalmayacak, ülkemizin bölünmesi yönünde atılmış birer adıma dönüşecektir. Bu işin çözümü bellidir, çözüm terörle müzakere değil, mücadeledir.'' 
     Konuşmanın ardından MHP İl Başkanı Köymen, Karakaya'ya, üzerinde Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye vasiyetinin yazılı olduğu tabloyu hediye etti.  AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam