MHP’Lİ MEHMET YILMAZ:”ŞİMDİ SIFIRDAN YİNE BAŞLAYACAĞIZ”

MHP’Lİ MEHMET YILMAZ:”ŞİMDİ SIFIRDAN YİNE BAŞLAYACAĞIZ”

Yılmaz yaptığı konuşmasında Ak Parti’nin kendi iç çekişmesinden dolayı Hastane konusunun bu günlere kadar geldiğini kaydederek;”Hastaneye hepimizin yolu düşüyor, Rezillik” ifadelerini kullandı. MHP’li Mehmet Yılmaz’ın konu hakkındaki Açıklamaları:

BİR MİLYON SEKİZ YÜZ YİRMİ BEŞ MİLYON LİRA’YA İHALE EDİLDİ.

”30 Mart seçimlerinden önce sayın eski milletvekilimiz Fahrettin Poyraz hastanenin Bien seramiğin yanına yapılacağını basına deklere etti. Basında da var. Daha sonra eski il başkanınız Ramazan Kurtulmuş hastanenin eski yere yapılacağını söyledi. Bu da böyle geçti. Seçim yatırımı olarak. Arkasından 30 Mart seçimleri geçti. Meclis seçimi yapıldı. Sayın başkanınız başkan seçildi. Bu da bir zarf attı. Dedi ki nereden aklına geldiyse, o gün ki toplantıyı iyi biliyorum. Burada Ak Parti grubundaki bazı arkadaşların haberi dahi olmadığını biliyorum. Dedi ki hastanenin yeri il genel meclisinin yeri olacak. Bunun üzerinden tam bir yıl geçmiş. Biz de muhalefet olarak zamanında onay verdik. Dedik ki çok gecikti bu iş, uygun değil ama buraya olsun. Sanki olmuş gibi yazışmalar çizişmeler yapıldı. Daha sonra apar topar buradaki üniversitenin yerine taşınalım. Oranın tadilatı gerekiyor dediler. Tamam, o da yapılsın, çünkü Ak Parti’nin meclis çoğunluğu var. Bir milyon sekiz yüz yirmi beş milyon lira’ya ihale edildi. Yüz elli günde bitmek şartıyla. Madem bu olmayacaktı neden buraya o kadar ödenek ayrılıp da para harcandı? Onun dışında bu toplantı yaptığımız bina, buradaki arkadaşlar bilirler, buranın altı düğün salonuydu. Tam hatırlamıyorum 2005 veya 2006 yıllarında olmalı. Şimdi deniyor ki depreme dayanıksız.

YAPIM AŞAMASINDA MÜHENDİS FALAN YOK MUYDU?

 Bunun ilavesi nasıl yapıldı? Bu bina başka yere yapılabilirdi. Şimdi oraya bir dünya para gömülüyor. Şimdi bu para oraya harcanmasaydı. Geçen toplantıda konuştuğumuz dozer eksikliğinden bahsediyorum. Bir dozer alınıp birkaç tane daha kamyon alınsaydı daha uygun olurdu. Gelinen süreçte milletvekili böyle dedi. İl başkanı böyle dedi. Serkan başkan burayı dedi. Yaklaşık üç üç buçuk sene oldu o zamanlar belki yapılsaydı iş. Ora olsun bura olsun denmeseydi. Şimdiye kadar belki hastane hizmete başlamıştı. Şimdi şuranın gündeme gelmesiyle…

 BİR BUÇUK İKİ YIL DAHA GERİYE GİDECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.

 Zaten bir yıl geçmiş. Geçen sene sekiz ağustosta meclisten karar çıkmış. Buranın oluruna vermişiz. Biz de oluru destek verdik, bir an önce olsun diye. Şimdi gene başa döndük. Bu Bien seramik ile üniversite arasındaki parsellerin kamulaştırılması yapılırken köylülerin isteği üzerine, imarda da vardır bu, kamu yararına sağlık alanı yapılmak kaydıyla kamulaştırılmıştı. Bir yıl zaman geçti. Bir yıl daha geçer. Fizibilitesi falan iki yıl eder.  Yazık değil mi, bu insanların halini görüyorsunuz? Devlet hastanesinin halini görüyorsunuz. Hepimizin yolu düşüyor, gidiyoruz rezillik yani. Hep zaman kaybı bunlar. Ben şunu anlıyorum. Ak Parti’nin kendi iç çekişmesinden, birilerinin öne çıkma meselesinden dolayı milletvekili orayı dedi, il başkanı burayı dedi, meclis başkanı şurayı dedi; diye diye üç sene geriye gittik şimdi yine sıfırdan başlayacağız.”ifadelerini kullandı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. güzel bir yere yapın – ya allah aşkına hastahane dediğin ulaşımı kolay, insanların kolay gideceği yer de olur.
    üniversitenin orada ne işi var hastahanenin
    koskoca bilecikte yer mi kalmamıştı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam