MİLLETÇE BAŞIMIZ SAĞ OLSUN, BUNU YAPANLARA LANET OLSUN
admin • 7 Eylül 2015 13:37:06 
MİLLETÇE BAŞIMIZ SAĞ OLSUN, BUNU YAPANLARA LANET OLSUN

patlatılmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

            Açıklamasında; ''Temel düşünceleri ve yaşam şekli alçaklık ve hainlik üzerine kurulu olan PKK terör örgütü ve destekleyicileri hiçbir zaman kazanamayacak'' ifadesine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları kaydetti:

            Hayat hamurlarında hainlik, bölücülük, alçaklık olan terör örgütü son zamanlarda sıkça gerçekleştirdiği gibi yine Mehmetçiğimize yönelik alçak bir saldırıyı gerçekleştirdi. Hava şartların olumsuz olması nedeniyle hain saldırıda kaç Mehmetçiğimizin şehit olduğu ya da durumları hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte, bu haber askerlerimizin yakınları ile bizleri şimdiden derin bir üzüntüye sevk etti.   Ülkemiz üzerinde adeta kara bir leke olarak görülen ve her seferinde aramızdaki birlik ve kardeşliğe kurşun sıkan PKK terör örgütü, her zaman belirttiğimiz gibi destekçilerini, işbirlikçilerini sevindiremeyecek ve bu birlik ve kardeşliği bozamayacaktır.

            Her bir köşesi kadim topraklar olan ülkemizde bizler Bilecik'imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümünü bu tür hain saldırılar nedeniyle buruk bir şekilde kutluyoruz. Ancak şu bilinmelidir ki, yaklaşık 100 yıl önce ülkemizin her bir köşesini işgal eden düşmanlar ve hain eller bu topraklar üzerindeki arzularını yerine getirememişlerdir. Bugün sergilenen bu hain ve kalleşçe saldırılar,  bu arzunun birer parçası olarak görülmelidir. Türk Milleti nasıl ki vatanını dün korumuş ve işgalcileri bozguna uğratmış ise yine aynı inanç ve vatan sevgisi ile kahraman ordumuz ve güvenlik güçlerimiz bu hain ellerin çabalarını boşa çıkaracak ve onları bozguna uğratacaktır. 

            Şanlı Osmanlı Devleti'nin kuruluş toprakları olan Bilecik'imizin düşman işgalinden kurtuluşunu buruk bir şekilde kutladığımız bu günde gerçekleştirilen kalleşçe saldırıda şehit olan askerlerimize Cenabı Allah'tan rahmet diliyor, hain saldırıda yaralanan askerlerimize de acil şifalar diliyorum.

            Kahraman şehit ve gazi ailelerimizin bu acıya karşı, vatanlarına olan sevgi sayesinde dik duracağına olan inancımla kendileri ve Türk Milleti için Yüce Allah'tan sabrı cemiller niyaz ediyorum.

            Milletçe başımız sağolsun, kardeşliğimiz daim olsun, bunu yapanlara ve destek olanlara lanet olsun.”

                

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments