MİLLETVEKİLİ ŞEKER: “HALKIMIZ ÇOK MAĞDUR”

MİLLETVEKİLİ ŞEKER: “HALKIMIZ ÇOK MAĞDUR”

 

Merkezden ve ilçelerden giden minibüslerin yolcularını şehir içinde indiremediklerini yolcuların ve minibüsçülerin mağduriyet yaşadıklarını ifade etti.

Milletvekili Şeker, “Son 10 gündür Eskişehir’de bizim buradan giden Gölpazarı, Söğüt, Osmaneli, Bozüyük hiçbir arabamızı Eskişehir’in içinde durdurmuyorlar. Yani hastanenin önünde duracak olan, üniversiteye gidecek olan, şehre gidecek olanların hepsini garaja götürüyorlar. Garajdan minibüsle ya da taksiyle şehir merkezine dönüyorlar.

Diyelim ki Bilecik’ten veya Bozüyüklü, Osmanelili, Yenipazarlı, Gölpazarılı arkadaşlar durdu, büyük de cezalar yazıyorlar. Buradan yetkililere sesleniyorum. Özellikle bürokratlara valimizden aşağıya kadar olanlara siyaset yapan arkadaşlarımıza. Biz muhalefetiz diye belki bizi dinlemiyorlar ama Başbakanımız Eskişehir’e geliyormuş. Halkımız çok mağdur. Eskişehir’e girişte Tepebaşı’nda inecek olan bir kişi garaja kadar gidiyor 12 km oradan geri dönmek mecburiyetinde. Sakarya Hastanesi’nde inecek, Acıbadem’de inecek. Üniversitede okuyan birçok gencimiz var, şehre giden birçok hemşerimiz var. Bu büyük bir problem, halk için büyük bir problem. Ben rektörle konuştum. ‘Cep yapayım buraya’ diyor, karayolları istemiyor. Ben Karayolları 4. Bölge Müdürüyle konuştum Ankara’da. ‘Biz oraya cep yapacağız.’ diyor. ‘Ne zaman yapacaksınız?’, ‘Programa alacağız.’ Sen programa alana kadar buradaki öğrenci, vatandaş ne yapacak? Adamın parası olsa taksisiyle gidecek zaten. Ama normal vatandaş gidiyor hastanede inecek, çocuğunu ziyaret edecek, alışveriş yapacak. Eskişehir bizim komşu ilimiz. Eskişehir’de bizim 30 bine yakın hemşehrimiz yaşıyor. Çok büyük bir sıkıntı var.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam