MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN PROJE BAŞARILARI DEVAM EDİYOR

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN PROJE BAŞARILARI DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Müdürlüğü web sayfasından alınan habere göre;

2015 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirme süreci tamamlanmıştır. Buna göre;

– Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  “Sessiz Salgın İnmede Acil Sağlık Hizmetleri ve Bakım Girişimlerinin AB Boyutu” isimli projesi ile. (124.920 Avro)

– Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi   “İşgücü Piyasalarının İstediği Nitelikli Mesleki Eğitim Öğrenci Uygulamaları” isimli projesi ile  (57.732  Avro)

hibe almaya hak kazanmışlardır.  Kazanılan hibeler ile öğrencilerimiz meslek stajlarını yurtdışında eğitim kurumlarında ve işletmelerde yapma şansı bulacaklardır.

Ar-Ge Birimi Sorumlusu Proje uzmanı Mustafa Kan da proje hazırlamak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu, yeni dönemde proje başvurusu yapmak isteyen okullarımızın her zaman Ar-Ge Biriminden destek alabileceklerini, buna hazır olduklarını belirtti. 

209 projenin kabul edildiği programda en çok proje geçiren il Ankara(20) ve İstanbul(11) olurken,  Çevre illerden kabul sayılarına birkaç örnek verecek olursak sayının önemi daha da artacaktır. Eskişehir (4), Bursa(3) Kocaeli(3), Sakarya(3), Afyon(1), Bolu(1).

Bu projeler gibi geçen yıl da aynı programdan 2 proje geçiren İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 2015 yılı Ocak ayında uygulamaya başlanan Erasmus+ Spor Projesi de yürütüyor. Bu proje tipi yeni uygulanan bir tür ve Türkiye de sadece 3 kurum tarafından uygulanıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam