MİRASI EĞİTİME HARCAMAYA DEVAM
admin • 1 Aralık 2010 19:02:44 
MİRASI EĞİTİME HARCAMAYA DEVAM

Osmangazi İlköğretim Okulunda hayırveser öğretmen Erol Altekin tarafından yapılan öğretmenler odasının açılışına Vali H. İbrahim Akpınar, Cumhuriyet Başsavcısı Harun Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Üner Dilek, Emniyet Müdür yardımcısı Süleyman Karakurt, daire müdürleri, okul müdürleri ve veliler katıldı. 
     Vali Akpınar, öğretmen Altekin'in davranışının, eğitim camiasına örnek olması gerektiğini kaydetti. 
     Devlet bütçesinden en büyük payın eğitime aktarılmasına rağmen bu kaynakların yetmediğini ifade eden Vali Akpınar, şöyle konuştu: 
     ''Zorlamamak kaydıyla yerel katkının ve veli katkısının mutlaka sağlanması gerekiyor. Bu, dünyanın her yerinde böyledir. Ülkeler kendi gelişmişlik durumlarına göre bilgisayar, akıllı tahta ve bahçe düzenlemesi veya fiziki yapılar için yardım topluyor. Okul idaresinin ve öğretmenlerin hem kendi hem de yakın çevrelerinin okula katkılarının sağlanması önemlidir. Çocuklarımız bizim gayretlerimizle şekillenecekler. Onun için elimizdeki maddi ve manevi tüm imkanlarımızı çocukların geleceğine seferber etmeliyiz. Onları milletimize, ülkemize ve insanlığa en iyi şekilde yetiştirmek hepimizin vazifesidir.'' 
     Erol Altekin de babasının ''Hayır yap ki adın hayırlarla anılsın'' nasihatiyle yola çıktığını belirterek, babasından kalan mirası eğitime harcamaya devam ettiğini söyledi. 
     Konuşmaların ardından öğretmen Erol Altekin'e Vali Akpınar tarafından takdir belgesi verildi, Altekin'in adının yazılı olduğu öğretmenler odası hizmete açıldı. Vali Akpınar ve beraberindekiler, Altekin öğretmen tarafından yaptırılan diğer bölümlerde de incelemelerde bulundu. 
     Hayırsever öğretmen Erol Altekin, görev yaptığı okulun sosyal bilgiler sınıfı, çok amaçlı konferans salonu, eskiyen aksamların değiştirilmesi, bahçede çevre düzenlemesi ve kamera sistemi ile merkez Ertuğrulgazi Lisesinin kütüphanesinin yenilenmesi ve konferans salonunun yapılması için 112 bin lira harcamıştı. 

guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Erol Altekin (Öğretmen)
11 yıl önce

“Hayır yap ki adın hayırlarla anılsın.” – Dünyada yapılacak gönüllü katkıların en başında İNSAN a ve EĞİTİM e yapılan gelmelidir.Çünkü gelecekte geri dönüşümü muhteşem olur da ondan..Rahmetli babacığım da böyle düşünüyordu ve böyle nasıhatta bulunmuştu.Ben de O ‘nun dediğini yapmaya çalışıyorum.Allah kabul etsin.Selam,sevgi ve saygılarımla.