MÜDÜR AKYOL’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

MÜDÜR AKYOL’DAN ÖĞRENCİLERE TAVSİYELER

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sami Akyol, yoğun bir tempoda ve pandemiye rağmen okulları ısrarla açık tutarak 2021-2022 yılı eğitim-öğretim birinci ara döneminin tamamlandığını belirterek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Müdür Akyol, “karne akademik gayretinizin bir neticesi olarak dönem boyunca yaptığınız çalışmaları ölçen bir araçtır, amaç değil” diyerek, “notlarınız ne olursa olsun, hiçbir zaman ümidinizi ve cesaretinizi kaybetmeyin. Hayata sıkı sıkı sarılın. Sizlerden hem akademik başarısı yüksek hem de maneviyatı güçlü ”mutlu” bireyler olmanızı temenni ediyorum. Arkadaşlarınızla,  aile fertlerinizle oyunlar oynayın, ilginize ve yeteneğinize uygun sanat ve spor faaliyetlerine katılım sağlayın. Bu ara tatili, kendinizi daha iyi değerlendirme, hayallerinizi ve hedeflerinizi gözden geçirme ve idealleriniz için hazırlanma fırsatı olarak düşünün. Bu süreçte en iyi tatil arkadaşı kitaplarınızı da ihmal etmeyin. Mutlaka okuyun, okuduğunuz üzerinde düşünmeyi ve fikir alışverişinde bulunmayı ihmal etmeyin. Bunları yaparak iyi bir moral ve motivasyonla ikinci döneme başlayacağınıza inancım tamdır” dedi.

Velilere de seslenen İl Müdürü Akyol, “çocuklarınızın eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken ne kadar büyük fedakarlıklar gösterdiğinizi biliyorum ama unutmayın, çocuklarımızın, eğitim öğretim faaliyetleri içinde gösterdikleri çaba, her şeyin üstündedir. Yarınlarımızın teminatı evlatlarımızın başarıları yalnızca karne notlarından ibaret olmadığı gibi karneler, çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil onların derslerindeki durumlarını ortaya koyan belgelerdir.  ‘İyi insan ‘olmanın ve bu yöndeki gayretlerin değerini ve önemini evlatlarımıza benimsetmemiz çok önemli. Eğitim öğretim yılı boyunca katkısı olan ve her aşamada desteklerini esirgemeyen sizlere en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Öğretmenleri de kutlayan İl Müdürü Akyol, “ülkemizi muasır medeniyetler içinde en üst seviyeye taşıma hedefimize ısrarla yürürken; bilimde, sanatta, sporda dünyayla yarışan, her alanda çığır açan bir nesli birlikte inşa edeceğiz. Ruhunu uyandırabildiğimiz her çocuk ile bugün rüya diye adlandırdığımız her hayalimiz gerçeğe dönüşecektir.

Eğitim – öğretim sistemimizin kilit taşı olan sizler de pandeminin olduğu dönem boyunca özveriyle yürüttüğünüz çalışmalarınız ve azminizle milletimizin duası, umudu, sınırsız hayali olan çocuklarımızı yarına hazırlamak üzere gösterdiğiniz gayretlerle yorucu bir dönemi geride bıraktınız. Özverili çalışmalarınızdan ve emeklerinizden dolayı öğrencilerimiz ve velilerimiz adına sizlere gönülden teşekkür ediyorum” görüşlerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam