ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİMİZİ SÖZDE DEĞİL ÖZDE GÖSTERMELİYİZ
admin • 24 Kasım 2010 12:27:24 
ÖĞRETMENLERİMİZE SEVGİMİZİ SÖZDE DEĞİL ÖZDE GÖSTERMELİYİZ

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü… Yurdumuzun her köşesinde öğretmenler günü törenlerle kutlanacak. Bugünün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak. Basında Öğretmenlik mesleğinin kutsallığı, öğretmenin fedakârlığı anlatıla anlatıla bitirilemeyecek. Gerçekten de öyle… Öğretmenlerin fedakârlığını, özverisini ne kadar konuşursanız konuşun, ne kadar yazarsanız yazın az bile… Aslında yazılanların, söylenenlerin hepsi gerçek. Gecesini gündüzünü çocukların, öğrencilerin yetişmesi için gayret gösteren öğretmenlerimiz için anlatılanların hepsi doğru. Benim konuşmalara ve yazılara sözüm yok… Önemli olan öğretmenlerimizin sıkıntılarına çare bulmak… Öğretmen fedakârdır diyoruz. Peki, bu fedakârlık nereye kadar devam edecek? Öğretmen öz verilidir diyoruz. Özverisini kullanabileceği tahammül gücünü nereye kadar kullanacak? Öğretmen etrafına ışık satan ama kendi dibini aydınlatmayan bir mumdur diyoruz. Çoluk çocuğunun geçimini rahat karşılayamayan öğretmenimiz etrafını ne zamana kadar aydınlatacak? Yüreğinin sıcaklığını ve sevgisini tüm öğrencilerine eşit olarak yansıtır diyoruz. Öğretmen için… Ailesine, çocuklarına sevgisini kısıtlayan öğretmen, öğrencilerine yüreğinin sıcaklığını nereye kadar verebilir…

         Övgü herkes için güzel bir şeydir. Herkes kendisi için söylenen güzel sözlerden mutluluk duyar. Sadece kuru kuru övgü karın doyurmaz. Önemli olan hak eden kişilere hak ettiği şekilde muamele yapmak… Bizler öğretmenlerimizin geçim standartlarını yükseltmedikçe bir yere varamayız. On binlerce çalışan öğretmenimize kadro vermediğimiz sürece, onlardan istenilen nitelikte başarı bekleyemeyiz. Son zamanlarda Emniyet Personeline dâhil olmak isteyen ve polis olmak isteyen 0nbinlerce kişiden büyük çoğunluğunun eğitim Fakültelerinden mezun olan kişilerin olması düşündürücüdür. Aslında emniyet teşkilatına eğitim fakültelerini bitiren öğretmen adaylarının polis olması bir avantajdır. Esas olan herkesin kendi branşında görev yapması idealimizdir.

Eğitim camiasından gelen bir kişi olarak öğretmenlerimizin, idarecilerimizin gösterdikleri gayreti çok kişiden iyi bilirim. Daha önce de ifade ettiğim gibi öğretmenlerimizi geçim derdinden, sıkıntısından kurtarmamız gerekiyor. Sayın Başbakanımızın eğitime ve eğitimde teknolojinin önemini belirten konuşmaları bizleri son derece memnun etmektedir. Şunu da unutmamak gerekir. Okullarımızı ve sınıflarımızı teknoloji ile ne kadar donatırsak donatalım, teknolojiyi kullanacak olan öğretmenimizin beynini rahatlatamazsak, cebini ihtiyaçları doğrultusunda dolduramaz isek neticeye varamayız.

24 Kasım Öğretmenler Gününün tüm öğretmenlerimize, eğitim camiasına, veli ve öğrencilerimize güzelliklere vesile olmasını diler, öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım. Bu vesile ile İlimizde göreve başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Üner DİLEK’e görevinde başarılar dilerim.

guest
3 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ali COŞKUN
11 yıl önce

tşekkür – retmenlerimizin durumunu bu meslekten olanlar bilir.Muzaffer bey size çok teşekkür ederim.Bize tercüman oldunuz.

Kamil Zengin
11 yıl önce

allah razı olsun – Muzaffer bey sizden allah razı olsun.Herkes kuru sözlerle öğretmenlere yalakalık yaparken siz gerçekleri yazmışsınız.Eliniz dert görmesin.Site yöneticilerine de teşekkürler…

sezer ışık
10 yıl önce

eğitmemen – en büyük meslek öğretmen