OĞULPAŞA GÜREŞLERİ GERÇEKLEŞTİ
admin • 23 Mayıs 2011 20:55:27 
OĞULPAŞA GÜREŞLERİ GERÇEKLEŞTİ

 

Oğulpaşa köyündeki etkinlikte konuşan Kaymakam Ali Ada, milletin kendi değerlerini yaşatması, genç nesillere aktarması ve sevdirmesi son derece önemli olduğunu belirterek, amaçların bu tür organizasyonlarla ata sporu güreşi yaşatmanın yanı sıra genç nesillere sevdirmek ve teşvik etmek olduğunu söyledi. 
Dünyada Türk bayrağının göndere çekilmesine vesile olan güreşçilerin bu çimlerde güreştiklerini ifade eden Kaymakam Ada, şunları kaydetti: 
''İnanıyorum ki bu gün burada güreşecek olan gençlerimiz ve çocuklarımız yarın dünyanın dört bir yanında gururla bayrağımızı dalgalandıracaklardır. Bizler çok şanslı bir milletiz. Türkiye Cumhuriyeti devleti gibi güçlü bir devletimiz, Anadolu gibi çok güzel cennet bir vatanımız vardır. Gururluyuz ve onurluyuz.'' 
Konuşmaların ardından 450 sporcunun katıldığı güreşlerde, Büyük Orta kategorisinde Zafer Dama birinci, Şükrü Göçer ikinci ve Yunus Kılıç üçüncü oldu. Başaltı kategorisinde Kubilay Akbaş birinci, Fettah Arsin ikinci ve Memiş Katmerlikaya ve Ömer Ertan üçüncü geldi. Başpehlivanlık kategorisinde Metin Kılınç birinci, Adem Ustaoğlu ikinci, Bekir Okumuş ve Müren Mutlu üçüncü oldu. 
Ödül törenin ardından yapılan güreş ağalığı seçimini iş adamı İrfan Dünyalı, 22 bin lira ödeyerek aldı. Şenliğe Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Osmaneli Belediye Başkan vekili Alper Karadağ, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, belediye başkanları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.AA
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments