ONLARI HER GÜN HATIRLAMALI VE TEŞEKKÜR ETMELİYİZ
Ali Osman Çelikal • 24 Kasım 2022 12:37:33 
ONLARI HER GÜN HATIRLAMALI VE TEŞEKKÜR ETMELİYİZ

Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

”Toplumumuzun geleceğine yön veren, yetiştirdiği nesillerle yarınlarımıza ışık olan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.” diyen Subaşı, şöyle devam etti:

”Öğretmenlerimiz, kendilerinden fedakârlık ederek en kutsal görevi yerine getiren, bir milletin aydınlık ve refah yarınlara ulaşmasını sağlayan en önemli neferlerimizdir. Bu yüzden çocuklarımıza sorgulamayı öğreten, bilimin en doğru yol olduğunu büyük bir sabır ve özveriyle gösteren öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bir ulusun birlik ve beraberliğinin anahtarı, temelinde iyi öğretmenlerin elinde yetişmiş ve ülkesine fayda sağlayan nesillerdir. İşte bu yüzden öğretmenlerimize gereken değeri göstermeli ve onları el üstünde tutmalıyız. Onları yılda bir kez değil her gün hatırlamalı ve teşekkür etmeliyiz.

Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bizleri yetiştiren tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

“Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” Mustafa Kemal ATATÜRK.”

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments