OTUZ BEŞ BİN  200 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

OTUZ BEŞ BİN 200 ÖĞRENCİ KARNE SEVİNCİ YAŞADI

Bilecik’te okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan yaklaşık 35 bin 200 öğrenci bugün karne alarak yaklaşık 3 ay sürecek yıl sonu tatiline girdiler.
2014- 2015 Eğitim – Öğretim yarı yılı karne dağıtım töreni, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir eşliğinde Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Yapılan karne törenine Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Yardımcısı Mustafa Güney, il Jandarma Komutanı Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş,Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ve  İl Özel İdare Genel Sekreteri Halis Nalbant katıldı. 
Karne törenine katılan protokol üyelerini kapıda öğrenciler karşılayarak çiçek verdiler. Vali Nayir ve beraberindekiler 1’inci sınıfları gezerek buradaki öğrencilerin karnelerini verdiler. Karne töreni sonrası,açıklama yapan Vali Nayir, toplam 163 okulda 35 bin 200 öğrencinin karne sevincini yaşadığını belirtti. 

“163 okulumuzda 35 bin 200 öğrencimiz tatile giriyor”

Yaz tatili için velilere ve öğrencilere tavsiyelerde bulunan Vali Nayir şöyle konuştu:

“Bugün bir eğitim öğretim yılını tamamlıyoruz. Toplam 163 okulumuzda 35 bin 200 öğrencimiz tatile giriyor. İnşallah başarılı bir öğretim yılı geçirmişizdir. Bizim öğrencilerimizden isteğimiz, karnelerine bakıp yaz tatillerini de değerlendirmeleri.

“Öğrencinin başarısında da başarısızlığında da velini payı vardır”

Velilerimizden de isteğimiz, hem başarıda, hem başarısızlıkta velilerimizin de payı olduklarını bilmeleri. Çocuklarımızın moralini bozmadan, onları geliştirmek için neler yapılması gerekiyorsa onu yapmaya çalışmaları. Her sene bir önceki seneden daha başarılı olmaya yönelik hedefler koymamız lazım. Bu seneyi kapattık, atık milli eğitim teşkilatımız gelecek senenin hedeflerini ve hesaplarını yapacak. Öğrencilerimiz ve velilerimiz yine aynı şekilde başarıyı arttırmak için ne gerekiyorsa onu yapacak.

“Her başarısızlığın altında da bir eğitim eksikliğinin hikâyesi vardır”

 Biraz önce sınıfta da söylediğim gibi her başarının altında mutlaka bir eğitim hikâyesi vardır. Her başarısızlığın altında da bir eğitim eksikliğinin hikâyesi vardır. Bizi başarılı olmak zorundayız. Bulunduğumuz coğrafyada başarılı olmayan devletlerin, milletlerin akıbetlerinin zor olduğunu hep beraber görüyoruz. Bu işin temeli de eğitim.

“Öğrenci, veli, öğretmen işbirliği çok önemli”

 Arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize çok büyük görev düşüyor. Okullarımıza da büyük görev düşüyor. Bu bir sac ayağı gibi. Öğrenci, veli, öğretmen işbirliği olmadan istediğimiz başarıyı yakalayamıyoruz. İlimizde gördüğümüz, yerel yönetimlerle de güzel bir işbirliği içerisinde eğitim için gerekli bütün harcamaları yapmayan çalışıyoruz. Bütün faaliyetleri yapmaya çalışıyoruz. Basınımızın bu konuya gösterdiği ilgiye de ben peşinen teşekkür etmek istiyorum”.

“Olumsuzlukları iyiye çevirip, güzellikleri geliştirmeliyiz”

Belediye Başkanı Selim Yağcı ise yaşanan olumsuzluklardan iyi bir ders almayı, güzellikleri de yeterli görmeyerek daha fazla çalışmak gerektiği mesajını verdi Yağcı şöyle konuştu:

“Bir eğitim öğretim yılını acısıyla tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle geride bıraktık. Temennimiz. Burada oluşan olumsuzluklardan iyi dersler alarak gelecek eğitim öğretim yılında o olumsuzlukları olumluya dönüştürmek. Güzellikleri de yeterli görmeyerek daha fazla çalışarak, daha ileri bir noktaya götürmenin çabası ve gayreti içerisinde olmamız gerek. Ben tüm eğitim öğretim ve milli eğitim camiasını bu anlamda kutluyorum. Öğrencilerimize sağlıklı, sıhhatli, neşeli bir tatil diliyorum. İnşallah üç ay sonra bu okullarımız yeniden şenlenecek, okullarımızda daha güzel ortamlarda buluşmak temennisinde bulunuyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam