Paylaşım Sporla Sahalarda Başlıyor

Paylaşım Sporla Sahalarda Başlıyor

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü spor tesislerinde antrenörler eşliğinde sağlıklı yaşam için spor yapan bayanlara İl Halk Sağlığı Merkezi Müdürlüğü görevlileri tarafından sağlıklı beslenme ve diyet konusunda bilgilendirme yapıldı.
Merkez görevlileri tarafından bayanlara diyet ve sağlıklı beslenme konusunda merak ettikleri soruların cevapları verildi ve bu konuda her türlü yardıma hazır oldukları belirtildi. Katılımcılara gerçekleşen program çerçevesinde bir de sporcu kartları verildi. Spor yapanların artık Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı olduklarının ve sağlık taramasından geçmiş olduklarının ispatı anlamına gelen kartlar ayrıca sporculara sportif faaliyetlerde ve spor tesislerinde öncelik tanınmasına yardımcı oluyor.
Spora başlayan bayanlar kendilerine böyle bir imkan tanıdıkları için başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk olmak üzere eğitimlerine yardımcı olan hocalarına teşekkür ettiler. Çok az kişi ile Müdürlüğe giderek sportif faaliyette bulunmak istediklerini belirten bayanlar şimdi sayılarının çok arttığını söyleyerek memnuniyetlerini dile getirdiler. 
Konuyla ilgili bilgi veren Antrenör ve Proje Koordinatörü Sevcan Akıncı, projede hedefledikleri grubun kadınlar özellikle de ev hanımları olduğunu belirtti. Bayanların sosyalleşmek adına sportif faaliyetlere katılarak aynı zamanda sağlıklı yaşamada adım atabileceklerini söyledi. Hastaneye gitmeden önce gelinmesi gereken yerin Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlükleri olduğunu kaydeden Akıncı, her haneye girerek kişilerin beslenmelerini kontrol ederek kişileri spora davet edeceklerini aktardı. 
Projenin özel hedefinin Türkiye Cumhuriyeti’nde sağlıklı birey yetişmesi olduğunu belirten Akıncı, yapılan sportif faaliyetlerde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın savunduğu şeyin paylaşımın sahalardan başlayacağı, sporla başlayacağı olduğunu ifade etti. Herkese sporla sosyalleşmeyi ve paylaşmayı önerdi. 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk da, gerçekleşen projenin 7’den 70’e Herkes İçin Spor kapsamında bir proje olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yaz başlanılan projenin erkek, kadın ve çocuk boyutunda olduğunu kaydeden Doyuk, daha önce gerçekleştirilen organizasyonlardan katılımcıların memnun kaldıklarını ve bu tür faaliyetlerin devamını beklediklerini belirttiklerini söyledi. Yapılan faaliyetlere tüm aileyi dahil etmeye çalıştıklarını aktaran Doyuk, herkesi spor yapmaya davet etti. 
Sabah ve akşamları statta yürüyüş yapan kişilerin olduğunu kaydeden Doyuk, bazı gruplarında basketbol, voleybol ve masa tenisi oynadıklarını belirtti. Kurumlarının gerçekleştirdiği faaliyetlerin kış aylarında kapalı alanlarda devam edeceğini söyleyen Doyuk, ailelerin geldikleri zaman hep beraber gelmelerinin çok iyi olacağını aktardı.
Doyuk, ilerleyen günlerde diyet ve sağlıklı beslenme konusunda İl Halk Sağlığı Merkezi Müdürlüğü görevlileri tarafından bir konferans verilmesini planladıklarını söyledi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam