PELİTÖZÜ’NDE HIDRELLEZ COŞKUYLA KUTLANDI

PELİTÖZÜ’NDE HIDRELLEZ COŞKUYLA KUTLANDI

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ile birlikte, daire müdürleri, siyasiler, muhtarlar ve sivil toplum temsilcileri düzenlenen etkinliğe katıldılar.  

 

“İnsanlarımızın emirle değil de gönülleriyle kutladıkları bir manevi bayramdır”

Köy Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Pelitözü Köyü Muhtarı Ahmet Aydın “Manevi kültür değerlerimizden olan hıdrellez şenliklerimizin ülkemizde bir gelenek olarak binlerce yıldan beri insanlarımızın emirle değil de gönülleriyle kutladıkları bir manevi bayramdır.” ifadelerini kullanırken birlik ve kardeşlik içinde kutlanılan hıdrellez şenliklerinin ülkemize bolluk ve bereket getirmesini diledi.   

 

“Birlik ve beraberlik içerisinde kutlanmasını temenni ediyorum”

 Vali Nayir ise yaptığı konuşmasında  Hıdırellez şenliklerinin insanları bir araya getiren, birlik ve beraberliği pekiştiren günlerin, önemine vurgu yaparak, "Köylerimiz bu günlere ayrı bir önem akdediyor. Köyden başka yere göç etmiş olanlar, bugünleri takip ederek bir araya gelme ve tekrar eski günleri bir arada yaşamayı da bugünlerde yaşıyorlar. Bu tür geleneklerimizi, yeni kuşaklara da aktararak, gelenekler kaybolmadan köylerimizde, birlik ve beraberlik içerisinde kutlanmasını temenni ediyorum" dedi.

 

Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen bilgi yarışmasında dereceye giren Pelitözü Kuran kursu öğrencisi Nazan Kuşçuya Vali Nayir, Anneler Günü nedeniyle de köyün en yaşlı annesine Tuğgeneral Koç, hediye verdi. Bozüyük Osmanlı Mehteran takımının gösterisiyle, etkinlik sona erdi.

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam