POLİSTEN VATANDAŞA UYARI BROŞÜRÜ
admin • 3 Haziran 2011 14:15:27 
POLİSTEN VATANDAŞA UYARI BROŞÜRÜ

 

HASAN GÜNER
Çalışmalar kapsamında banka atm cihazlarına bilgi afişi yapıştıran polisler, yapıştırılan bu afişler vesilesi ile halkı dolandırıcılıklara karşı uyardı.
Bankalarda gerçekleştirilen bu uygulama sonrası önceki gün açılan METEF Fuarını ziyaret eden Toplum Destekli Polislker, burada da vatandaşlara içerisinde halkı bilinçlendirmeye yönelik bilgilerin yer aldığı broşür dağıttılar.
Konuyla alakalı yapılan açıklamada “telefon kartınız kopyalandı, başkaları kullanıyor, banka hesabınızdan para çekilmiş veya çeşitli kampanyalardan para ödülü ya da kol saati vb. hediyeler kazandınız” gibi mesaj göndermek veya telefonla aramak suretiyle “ödülü alabilmeniz için kontör veya para göndermeniz gerekmektedir” denilerek dolandırılmaktadır. 
Bu doğrultuda; dolandırıcılık yoluyla suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından hazırlanan Kontör/Para dolandırıcılığına karşı bilgilendirme broşürleri TD-P personeli tarafından ilimizde bulunan tüm banka ATM’lerine asılmak suretiyle çalışma yapılmıştır.
Devletimizin hiçbir kurumu veya bu kurumlarda çalışan personeli kesinlikle sizden herhangi bir şekilde para (kontör) yüklemesi talebinde bulunmamaktadır. Bu şekilde arayanlar sizi dolandırmak için hareket etmektedirler. Bu tür isteklere itibar etmeyiniz” denildi.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments