“PORTRELER” BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

“PORTRELER” BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

 

Bilecik Halk Eğitim Merkezi tarafından Bilecikli Fotoğraf Sanatçısı İsmail Ellez’in dünyanın çeşitli ülkelerinde çekmiş olduğu portrelerden oluşan fotoğraf sergisi 3 Aralık 2012 Pazartesi günü Bilecik Kültür ve Turizm Müdürlüğü Resim Salonu’nda açıldı.

                Açılış öncesinde bir konuşma yapan Sanatçı Ellez, Bilecik’te böyle bir sergi açıyor olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Sergideki fotoğrafların 2009-2012 yılları arasında Asya ve Afrika’daki dört değişik ülkede çekildiğini söyledi. Ellez şöyle devam etti:

“Bu fotoğraflarda insan portreleri üzerinden insan ağırlıklı olarak gittik ve insan portreleri üzerinden insan yaşam tarzları, inanışları, dini inançları ve kültürleri ile ilgili bazı şeyleri insanlara göstermek istedik. Fotoğrafların hepsi hikayesi olan fotoğraflar, her birinin bir hikayesi var. Fotoğraf çekerken insanlarla da sohbet ederek, konuşarak, onların kültürlerini de anlamaya çalışarak bu çalışmayı yaptık. Böyle bir imkan olduğu için tekrar herkese teşekkür ederim.”

                Konuşmanın ardından İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Kutlu tarafından Ellez’e plaket takdim edildi. Serginin açılışı Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman ve Sanatçı İsmail Ellez tarafından yapıldı.

                Açılış sonrasında Ellez, sergiyi gezen ziyaretçilere fotoğrafların hikayelerini anlattı. Sergiye ayrıca Bilecik İl Halk Eğitim Merkezi gitar kursu öğrencileri de çalıp söyledikleri eserlerle sergiyi ziyaret edenlere müzik ziyafeti sundular. Büyük beğeni toplayan “Portreler” sergisi 9 Aralık 2012 Pazar gününe kadar açık kalacak.

İSMAİL ELLEZ KİMDİR?

1 Nisan 1969 yılında Bilecik ili Pazaryeri ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Makine bölümünü bitirdi. Fotoğrafla ilgilenmeye 2008 yılında başladı. Aldığı eğitimler sayesinde kendini geliştirdi. Yurt içinde birçok yer, Avrupa’da Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya, İsveç, İsviçre bunların dışında, Fas, Hindistan, Güney Afrika ve Nepal gibi ülkeleri gezdi ve buralarda fotoğraflar çekti. Fototrek Fotoğraf merkezinde 3 karma sergiye katıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam