POYRAZ: “AK PARTİLİ OLDUĞUNUZ İÇİN HALİNİZE ŞÜKREDİN”
admin • 28 Mart 2011 21:18:52 
POYRAZ: “AK PARTİLİ OLDUĞUNUZ İÇİN HALİNİZE ŞÜKREDİN”

    Cumartesi günü gerçekleştirilen AK Parti İl Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş “Türkiye, Libya konusunda kararlı duruşunu bir kez daha ortaya koydu” dedi.
    Kurtulmuş konuşmasının devamında şu cümleleri aktardı: “İl ve Türkiye genelinde yapmış olduğumuz hizmetler gerçekten anlatılamayacak kadar çok diye düşünüyorum. Türkiye gerçekten çok iyi bir yere geldi. Bu şu andaki Türkiye’nin gelmiş olduğu yeri sizler en alttan en üste kadar bizler hep birlikte beraber sağladık arkadaşlar. Biliyorsunuz son bir gelişme var. Bunun en güzel örneği de dünya genelinde oldu. Libya’ya yapılan harekat var biliyorsunuz. Ortadoğu’da ve dünyada ne kadar güçlü hale geldiğimizin de bir göstergesi diye bunu ifade etmek istiyorum. Biliyorsunuz daha önceden kendi siyasetlerini kendi politikalarını sömürü ve kan üzerine kurmuş olan Avrupalılar, Amerikalılar, İngilizler, Fransızlar biliyorsunuz Afrika’yı yıllarca sömürdüler. İnsanların doğal kaynaklarını sömürmekle yetinmediler insanları doldurdular gemilere köle olarak çalışmaya götürdüler. Hasta olanları tedavi bile etmediler. Okyanusta hasta olanları gemiden attılar balıklara yem ettiler. Bu zihniyet kan ve sömürü üzerine yıllarca bu şekilde hâkimiyet kurdu. Son zamanda ne yaptılar. Gerçekten sömürgeleri azaldı. Hemen bir fırsat buldular. Dediler ki; Libya’da böyle bir karışıklık var. En azından buraya erken müdahale edelim de kendi sömürü düzenimizi ve kan üzerine yapmış olduğumuz siyaseti kabul ettirmek için çok önemli diye kendi ülkesinde güvenini kaybetmiş olan Sarkozy, hemen atmaca gibi oraya müdahale etti. Daha sonra Türkiye ne yaptı. Kararlı duruşunu bir kez daha ortaya koydu arkadaşlar. Gerçekten Libya’ya bir müdahale yapılacaksa bu müdahale gerçekten insan haklarını ilgilendiriyorsa Birleşmiş Milletler karar alır ve hep birlikte hareket edilir. Hiçbir zaman için oradaki insanların iradesine ipotek koyacak veya sömürü üzerine kurulu bir politika oluşturacak şekilde değil Birleşmiş Milletler nezdinde müdahale yapılır. Türkiye bu kararlı dış politikasını bir kez daha gösterdi. Bunun neticesinde Türkiye bu hârekata katıldı. Ama hiçbir zaman ne sömürü ne başka bir amaç için orada olmayı düşünmedi. Orada o şekilde olmayı düşünenlere de engel oldu. Bizim burada yapmış olduğumuz çalışmaların ne kadar önemli olduğunu Türkiye’de istikrarı yakaladıktan sonra Orta Doğu’da ve dünyada gerçekten siyasette söz sahibi olmamızın ne kadar önemli olduğunu son göstergesi Libya Harekatı’dır” dedi.
    Toplantının basına açık kısmında İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş’tan sonra kürsüye gelen Fahrettin Poyraz: “Biz AK Parti mensupları olarak bir devri kapattık ve yeni bir çağın açılmasına vesile olduk. Bunu somut olaylar ortaya koyuyor. Önümüzde bir seçim var. Bilecik’e özgü olan birkaç hususu söylemeden geçemeyeceğim. Bilecik siyasetinde AK Partiyi birinci parti olarak çıkartacaksak, bu noktada bunu gerçekleştirecek olan kadro bu salonda yer almış bulunmakta. Şunu hatırlatmaya gerek yok. Her seçim bizim için önemli. Ama bu seçim bugüne kadar kazanımlarımızın kalıcı olması anlamında son derece önemli. Kendimize güvenmemiz için kendimize inanmamız için vesilemiz ve gerekçemiz çok. Bunu hep dedik. Yaptıklarımızdan haberdar olmamız lazım dedik. Şimdi bizim şöyle bir rahatlığımızın olması gerekmiyor mu? Düşünün bir siyasi parti mensubusunuz. Partiniz hem yerelde hem genelde iktidarda ve insan içine çıktığınız zaman anlatacak o kadar çok şeyiniz var ki; ve siz bu partide siyaset yapıyorsunuz. Bir de rakiplerinizi düşünün. Partinize bakın diğer siyasi partilere bakın. Partimizin genel başkanına liderine bakın. Diğer partilerin genel başkanlarına bakın ve halinize şükredin. Bu bir rahatlıktır. Bu bir özgüvendir. Ama aynı zamanda hepimizin sırtında bir nevi sorumluluktur” dedi.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments