Poyraz, Berberoğlu’nun Görevden Alınmasını Değerlendirdi

Poyraz, Berberoğlu’nun Görevden Alınmasını Değerlendirdi

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi (Tbmm) Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Bozüyük Belediye Başkanı Ahmet Berberoğlu'nun görevinden alınmasına ilişkin, "Bu süreç, İçişleri Bakanlığı'nın takdirinde olan bir durum" dedi.
 
Poyraz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı'nın, Berberoğlu hakkında başlattığı soruşturmanın sürdüğünü hatırlattı.
 
Daha önce İçişleri Bakanlığı kontrolörleri ve müfettişlerinin hazırladığı raporlar çerçevesinde Bakanlığın teklifi üzerine soruşturmanın selameti bakımından Berberoğlu'nun açığa alındığını belirten Poyraz, "Açığa alma işlemi, Bakanlığın kararının uygulaması niteliğindedir. Bu süreç, İçişleri Bakanlığı'nın takdirinde olan bir durum. Kanun gereği açığa alınan Belediye Başkanı'nın yerine Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili başkanlık yapacak" diye konuştu.
 
Poyraz, 10 gün içinde Bozüyük Belediye Meclisi üyelerinin toplanacağını ve onların belirleyeceği bir üyenin, başkanlığa vekalet edeceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam